Viñales wystartuje na Aprilii w Grand Prix Aragonii

Maverick Viñales zadebiutuje dla Aprilii już 10 września w Aragonii. Zastąpi tym samym kontuzjowanego Lorenzo Savadoriego, który będzie pojawiał teraz w MotoGP wykorzystując dzikie karty zespołu Gresini. Włoch będzie też zawodnikiem testowym w przyszłym sezonie.

Po wyścigu w Assen, Yamaha i Maverick Viñales ogłosili, że po sezonie 2021 zakończą swoją współpracę. Później jednak, zespół wycofał Hiszpana z Grand Prix Austrii, z powodu celowej próby uszkodzenia motocykla. Pomimo przeprosin, kontrakt na ten sezon został zerwany w trybie natychmiastowym. Viñales niedługo później ogłosił, że w przyszłym sezonie będzie ścigał się dla Aprilii u boku Aleixa Espargaró. W ostatnich dniach sierpnia testował też motocykl na Misano, a wyniki były bardzo obiecujące.

Szefowie Aprilii z radością witają nowego zawodnika: „To przyjemność powitać taki talent, jakim jest Maverick, który zaprezentował dobrą formę na motocyklu oraz atmosferę w zespole właściwie od razu. Jestem pewny, że będzie w stanie dać z siebie wszystko podczas Grand Prix Aragonii” – powiedział Massimo Rivola.

Lorenzo Savadori pozostanie w zespole, lecz w innej roli: „Potwierdzamy też, że Lorenzo będzie dla nas testował w roku 2022. To fundamentalna rola w zespole, nagradzający jego wysiłek przy rozwijaniu RS-GP, Dokończy też sezon 2021 używając dzikich kart, o których zdecydujemy jak tylko wróci do pełnej sprawności”.

Wyścig na MotorLand Aragón odbędzie się 12 września.

Źródło: Z wykorzystaniem prasowej Aprilia Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league