Márquez: Ten wyścig dał mi dodatkową motywację

Marc Márquez po prezentowaniu dobrego tempa podczas treningów i kwalifikacji na torze MotorLand Aragon stanął na drugim stopniu podium. Hiszpan cały wyścig siedział na ogonie lidera, Francesco Bagnai. Zawodnicy Hondy i Ducati przez trzy ostatnie okrążenia walczyli o zwycięstwo, co zapierało dech w piersiach wszystkich oglądających.

„Naciskałem mocno przez cały wyścig, ale na trzech ostatnich okrążeniach próbowałem już wszystkiego” – przyznał Márquez. „Czasem kiedy tak próbujesz, robisz błąd i się przewracasz, a wynik nie jest dobry. Ale dalej próbowałem i myślę, że podobało się to wszystkim, którzy oglądali!”.

Zawodnik Repsol Hondy wiedział również, że walka z Ducati będzie trudna: „Późno hamują i mają bardzo dobre przyśpieszenie, plus dzisiaj Pecco jechał perfekcyjnie. To była świetna walka, bardzo mi się podobała”.

„W pierwszym zakręcie na ostatnim okrążeniu nie mogłem się dobrze zatrzymać. W piątce tak samo. Moja ostatnia szansa była na zakręcie 12, lecz jak tylko wyjechałem na brudniejszą część toru, wiedziałem, że będzie to niemożliwe i pojechałem szeroko” – tak Márquez wyjaśniał, jak wyglądały jego ostatnie próby wyprzedzenia Włocha.

Hiszpan dodał na koniec, jak bardzo jest zadowolony ze swojego występu: „Jestem szczęśliwy, bo byliśmy w stanie walczyć, nasze tempo było szybkie i dodatkowo ten wyścig dał mi dodatkową motywację, daje ją HRC i wszystkim w boksie. Dziękuję wszystkim za ich ciężką pracę”.

To drugie podium zawodnika Repsol Hondy w tym sezonie, po zwycięstwie na Sachsenring w czerwcu. Dzięki występowi w Aragonii awansował na dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Honda Racing Corporation

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league