Sepang Racing Team przemianowany na RNF MotoGP Racing od przyszłego roku

Sepang Racing Team ogłosił, że od przyszłego sezonu będzie startować w MotoGP pod nazwą RNF MotoGP Racing przynajmniej do końca 2026 roku.

W sierpniu ekipa SRT ogłosiła odejście ze wszystkich trzech klas Motocyklowych Mistrzostw Świata, uczestnicząc w Moto3 od 2015 roku, w Moto2 od 2017 roku i MotoGP od sezonu 2019. Decyzja ta była niejako skutkiem osobnego ogłoszenia odejścia tytułowego sponsora, firmy Petronas, wraz z końcem tego sezonu.

SRT, który w ubiegłym roku wygrał 6 na 7 wyścigów z triumfami Yamahy, a także zajęła drugie miejsce w klasyfikacji zawodników za sprawą Franco Morbidelliego, będzie od przyszłego sezonu nazywać się RNF MotoGP Racing. Skład nadal będzie dowodzony przez Razlana Razaliego oraz Johana Stigefelta i pozostanie w MotoGP do końca 2026 roku dzięki podpisaniu nowego kontraktu z Dorną Sports.

Na razie nie znamy wszystkich szczegółów dotyczących chociażby składu zawodników czy też umowy z Yamahą, jednak wiadomo już, że Andrea Dovizioso będzie jeździł dla tego zespołu w przyszłym roku na M1 fabrycznej specyfikacji.

„To była dla nas burzliwa podróż. W ostatnich miesiącach dołożyliśmy wszelkich starań, aby zresetować, zmienić markę i wejść ponownie jako świeży i silniejszy zespół MotoGP” – powiedział Razali. „Chciałbym podziękować Carmelo [Ezpelecie, dyrektorowi generalnemu Dorny] za jego nieustające zaufanie względem mnie, aby rozpocząć ten drugi rozdział z nowo przebudowanym zespołem rywalizującym w królewskiej klasie MotoGP na następne pięć lat”.

„W nadchodzącym sezonie, pod nową nazwą RNF MotoGP Racing, przemianowany zespół będzie kontynuował nasz projekt, który wcześniej okazał się sukcesem. Oczekiwania będą wysokie i będziemy mocno naciskać, aby spełnić te aspiracje. Bogaci w doświadczenie, które zdobyliśmy, a także po osiągnięciu wielu ważnych kamieni milowych w przeszłości, czekamy na sezon 2022 jako jeszcze silniejszy zespół”.

Z kolei Ezpeleta dodał: „To przyjemność kontynuować partnerstwo z zespołem kierowanym przez Razlana Razali w ramach nowego projektu RNF MotoGP Racing. Nasza długa współpraca była ekscytująca zarówno dla fanów, jak i dla konkurencji”.

„Wiem, że Razlan bardzo pasjonuje się tym projektem i jestem pewien, że w nadchodzącym sezonie i później będziemy nadal widzieć wspaniałe rzeczy ze strony nowej ekipy. Razlan był wielkim atutem dla rodziny MotoGP od czasu jego pracy w Sepang, jak również pomógł rozwinąć sport w Malezji oraz generalnie w ważnym regionie Azji Południowo-Wschodniej”.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league