Sepang Racing Team przemianowany na RNF MotoGP Racing od przyszłego roku

Sepang Racing Team ogłosił, że od przyszłego sezonu będzie startować w MotoGP pod nazwą RNF MotoGP Racing przynajmniej do końca 2026 roku.

W sierpniu ekipa SRT ogłosiła odejście ze wszystkich trzech klas Motocyklowych Mistrzostw Świata, uczestnicząc w Moto3 od 2015 roku, w Moto2 od 2017 roku i MotoGP od sezonu 2019. Decyzja ta była niejako skutkiem osobnego ogłoszenia odejścia tytułowego sponsora, firmy Petronas, wraz z końcem tego sezonu.

SRT, który w ubiegłym roku wygrał 6 na 7 wyścigów z triumfami Yamahy, a także zajęła drugie miejsce w klasyfikacji zawodników za sprawą Franco Morbidelliego, będzie od przyszłego sezonu nazywać się RNF MotoGP Racing. Skład nadal będzie dowodzony przez Razlana Razaliego oraz Johana Stigefelta i pozostanie w MotoGP do końca 2026 roku dzięki podpisaniu nowego kontraktu z Dorną Sports.

Na razie nie znamy wszystkich szczegółów dotyczących chociażby składu zawodników czy też umowy z Yamahą, jednak wiadomo już, że Andrea Dovizioso będzie jeździł dla tego zespołu w przyszłym roku na M1 fabrycznej specyfikacji.

„To była dla nas burzliwa podróż. W ostatnich miesiącach dołożyliśmy wszelkich starań, aby zresetować, zmienić markę i wejść ponownie jako świeży i silniejszy zespół MotoGP” – powiedział Razali. „Chciałbym podziękować Carmelo [Ezpelecie, dyrektorowi generalnemu Dorny] za jego nieustające zaufanie względem mnie, aby rozpocząć ten drugi rozdział z nowo przebudowanym zespołem rywalizującym w królewskiej klasie MotoGP na następne pięć lat”.

„W nadchodzącym sezonie, pod nową nazwą RNF MotoGP Racing, przemianowany zespół będzie kontynuował nasz projekt, który wcześniej okazał się sukcesem. Oczekiwania będą wysokie i będziemy mocno naciskać, aby spełnić te aspiracje. Bogaci w doświadczenie, które zdobyliśmy, a także po osiągnięciu wielu ważnych kamieni milowych w przeszłości, czekamy na sezon 2022 jako jeszcze silniejszy zespół”.

Z kolei Ezpeleta dodał: „To przyjemność kontynuować partnerstwo z zespołem kierowanym przez Razlana Razali w ramach nowego projektu RNF MotoGP Racing. Nasza długa współpraca była ekscytująca zarówno dla fanów, jak i dla konkurencji”.

„Wiem, że Razlan bardzo pasjonuje się tym projektem i jestem pewien, że w nadchodzącym sezonie i później będziemy nadal widzieć wspaniałe rzeczy ze strony nowej ekipy. Razlan był wielkim atutem dla rodziny MotoGP od czasu jego pracy w Sepang, jak również pomógł rozwinąć sport w Malezji oraz generalnie w ważnym regionie Azji Południowo-Wschodniej”.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze