Viñales nie wystartuje w Grand Prix Ameryk

Aprilia poinformowała, że Maverick Viñales nie wystartuje w nadchodzącym wyścigu MotoGP o GP Ameryk. Zawodnik pozostał w swoim domu w Hiszpanii z powodu tragicznego w skutkach wypadku swojego 15-letniego kuzyna, Deana Berty Viñalesa, do którego doszło w miniony weekend w Jerez w wyścigu World Supersport 300.

W środę przed pierwszym od dwóch lat wyścigiem na Circuit of the Americas, Aprilia ogłosiła decyzję, dodając, że Viñales ma pełne wsparcie zespołu w czasie tragedii w rodzinie Hiszpana. Dean, który ścigał się w zespole ojca Mavericka, Angela, zginął na skutek obrażeń odniesionych w wypadku na torze Jerez z minionego weekendu.

„Minął niecały tydzień od wypadku z udziałem Deana Berty Viñalesa, młodego kuzyna Mavericka, co nie jest wystarczająco dużo czasu, aby odzyskać spokój potrzebny do ścigania się” – czytamy w oświadczeniu Aprilii. „Maverick, przy pełnym i bezwarunkowym wsparciu Aprilii Racing, postanowił ogłosić przerwę w swojej podróży poznania motocykla i zespołu z Noale”.

„Cała rodzina Aprilia Racing popiera tę decyzję i stoi po stronie Mavericka oraz jego bliskich. Nadejdzie jeszcze czas oraz kolejne wyścigi, aby wznowić obiecującą i wspólnie rozpoczętą podróż, która musi być całkowicie szanowana wobec zaangażowanych ludzi i ich uczuć”.

Miał to być trzeci wyścig Viñalesa w Aprilii. Hiszpan w połowie sezonu zakończył ze skutkiem natychmiastowym kontrakt z fabrycznym zespołem Yamahy, a niedługo później potwierdzono, że zawodnik będzie ścigał się jeszcze w tym sezonie we włoskiej ekipie, gdzie zastąpił obecnego testera, Lorenzo Savadoriego.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league