Bagnaia: Chce, żeby walka o mistrzostwo dalej trwała

Francesco Bagnaia we wczorajszych kwalifikacjach zdobył trzecie pole position z rzędu i przyznał, że zrobi wszystko, żeby walka o mistrzostwo była dalej otwarta.

Bagnaia w trakcie treningów nie miał najlepszego tempa i widać było, że ma problemy z szybką jazdą na motocyklu. Jego zespołowy kolega - Jack Miller, był bardzo szybki w trakcie treningów, ale zabrakło mu tempa w trakcie sesji kwalifikacyjnej. Włoch przyznał, że jest bardzo szczęśliwy z przebiegu kwalifikacji i chce zwyciężyć po raz kolejny.

Jestem naprawdę szczęśliwy" - powiedział Bagnaia. Robię wszystko, żeby walka o mistrzostwo między mną, a Fabio [Quartararo] dalej trwała i była otwarta. W takiej sytuacji najlepiej jest wystartować z pole position i wygrać kolejny wyścig. Zaryzykowałem na swoim pomiarowym okrążeniu, ale opłaciło się to. W trakcie treningów miałem sporo problemów, nie mogłem w ogóle odnaleźć się na motocyklu, ale po zmianie ustawień wszystko zmieniło się na lepsze. Kiedy zobaczyłem, że poprawiam najlepszy czas o dwie dziesiąte sekundy, zacząłem jeszcze bardziej naciskać i udało się urwać kolejne części sekundy. Cieszę się, że po ciężkich treningach udało się wrócić na szczyt w kwalifikacjach".

Francesco Bagnaia może być drugim w historii zawodnikiem dosiadającym motocykla Ducati, który zwycięży w trzech wyścigach z rzędu. Poprzednio dokonał tego Casey Stoner w 2007 i 2008 roku.

Ciężko będzie utrzymać prowadzenie, kilku zawodników ma bardzo dobre tempo i zapowiada się ciekawa walka. Jestem pewien, że Marc [Marquez] będzie się starał zaatakować i uciec na początku wyścigu, a ja nie mogę mu na to pozwolić. Tempo w wyścigu jest zwykle sporo słabsze niż w trakcie kwalifikacji, a tutaj dochodzi problem z wybojami w nawierzchni. Trzeba być bardzo czujnym i konsekwentnym w trakcie jazdy. Kluczem jest regularność i mam nadzieję, że uda mi się pojechać bezbłędny wyścig".

Źródło: motorsportweek.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league