Bagnaia: Nie mogliśmy zrobić więcej

Francesco Bagnaia po dwóch zwycięstwach z rzędu, w Grand Prix Ameryk po starcie z pole position musiał zadowolić się najniższym stopniem podium. Jego zespołowy partner, Jack Miller, przepuścił go, aby ten mógł zawalczyć o miejsce w najlepszej trójce i zdobyć ważne punkty.

„Dziś nie mogliśmy zrobić więcej” – przyznał Włoch. Dawaliśmy z siebie wszystko do końca i zdobyliśmy kolejne podium, możemy być tylko zadowoleni. Ten weekend był skomplikowany od samego początku”.

Bagnaia chciał też podziękować swojemu partnerowi z zespołu Ducati: „Muszę podziękować Jackowi, bo przepuścił mnie, gdy miał problemy, dzięki czemu miałem jeden manewr wyprzedzania z głowy”.

Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej powiedział też, co ten wyścig znaczył w kontekście mistrzostwa: „Straciliśmy trochę punktów do Quartararo i zdobycie tytułu robi się trudne, ale nie martwię się tym. Dobrze pracujemy i poprawiamy się z wyścigu na wyścig”.

„Teraz oczywiście myślimy już o kolejnym Grand Prix, gdzie spróbujemy ponownie” – dodał na koniec.

Francesco Bagnaia jest wiceliderem klasyfikacji generalnej z dorobkiem 202 punktów – do Fabio Quartararo traci 52 oczka.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Ducati

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league