Quartararo: Próbowałem wszystkiego co mogłem

Fabio Quartararo dzisiejsze kwalifikacje ukończył na piętnastej pozycji, gdy jego największy rywal w walce o tytuł mistrza świata, Francesco Bagnaia, wywalczył pole position. Były to też pierwsze kwalifikacje w tym sezonie, w których Francuz musiał przedzierać się przez Q1 a dodatkowo pierwsze w karierze w klasie królewskiej, w których do Q2 w ogóle nie przeszedł.

„Próbowałem wszystkiego co mogłem w FP3, aby awansować bezpośrednio do Q2 i nie byliśmy ostatecznie tak daleko od najlepszej dziesiątki” – powiedział Quartararo. „Poczyniliśmy wielkie postępy na mokrym, ale dzisiaj po południu mieliśmy warunki, których nienawidzę więc wiedziałem, że Q1 będzie trudne”.

Francuz podsumował swoje problemy i ostateczny wynik sesji kwalifikacyjnej. „Ostatecznie byłem trzeci w Q1 zanim moje okrążenie zostało usunięte. Nie podjąłem wystarczającego ryzyka w ostatnich dwóch sektorach, ale to zrozumiałe – jestem na ostrożnej ścieżce, nie będę podejmował za dużego ryzyka na mokrych liniach. Startuję z piętnastego pola, ale szczególnie się tym nie zamartwiam”.

„Oczywiście nie chciałem być w tej pozycji, ale już w niej jestem więc muszę dobrze wystartować i dużo wyprzedzać. Zobaczymy co się wydarzy”.

Źródło: Informacja prasowa Yamaha Racing

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league