Fabio Quartararo pierwszym francuskim mistrzem świata w MotoGP

Mimo startu z piętnastej pozycji, Fabio Quartararo zdołał wykorzystać wywrotkę Francesco Bagnai i zgarnąć tytuł mistrzowski już na Misano. Osiągnięcie Francuza jest również pierwszym mistrzostwem dla Yamahy zdobytym od 2015 roku, kiedy wygrał Jorge Lorezno.

 Francuz w tym sezonie wygrał pięć wyścigów, zdobył pięć pole position i dziesięć razy stanął na podium. W ciągu tego roku zgromadził 267 punktów, wyprzedzając drugiego w klasyfikacji kierowców Bagnaię o 65 punktów.

Quartararo przyznał, że przed wyścigiem nie czuł się najlepiej i ciężko mu było cokolwiek zjeść, jednak to go nie powstrzymało przed konsekwentnym wspinaniem się w górę stawki. „To było ciężkie, bo miałem bardzo zły start i nigdy wcześniej nie zaczynałem w MotoGP z tak daleka. To dla mnie nowe doświadczenie, a szczególnie pod presją mistrzostwa tego ranka czułem się naprawdę źle” przyznał Francuz. „Bolał mnie brzuch i po raz pierwszy przed wyścigiem miałem trudności z jedzeniem, więc dziś był naprawdę wielki dzień. Udało nam się zostać mistrzami świata”.

 „Myślę, że po dzisiejszym dniu presja związana z próbami zdobycia mistrzostwa świata całkowicie zniknie i będę mógł cieszyć z dwóch ostatnich wyścigów” stwierdził Quartararo. „Szczerze mówiąc to wszystko to tak niesamowite uczucie, brak mi słów”.

  „Dałem też z siebie wszystko, żeby ukończyć na podium, ale z naszymi oponami było ciężko, jednak nie obchodzi mnie to, bo mógłby skończyć dziś ostatni i też czułbym się tak samo” powiedział nowy mistrz świata. „Hamując miałem wiele momentów, kiedy byłem na granicy stłuczki, więc być dziś tuż poza podium jest wspaniałe”.

 „Nie jest to sposób w jaki chciałem wygrać, z powodu wypadku Pecco [Bagani], ale udało nam się uzyskać naprawdę wspaniały rok, wiele zwycięstw, wiele miejsc na podium, świetne wyniki” mówił Francuz. „Jest to najlepszy moment w mojej karierze i w tym momencie nie wiem co powiedzieć”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league