Quartararo: Nie poznaję tego motocykla

Piątek na torze w Walencji był trudnym dniem dla tegorocznego mistrza MotoGP – Fabio Quartararo. Francuz niezbyt dobrze radził sobie w mokrym warunkach, co nie było zaskakujące jednak miał problemy z tempem i maszyną także po południu, na suchym torze. Sam zawodnik Yamahy czuje się zagubiony.

Quartararo był piętnasty w pierwszym treningu i jedenasty w drugim – czyli także jedenasty w połączonych wynikach sesji treningowych. W ciągu czterdziestu minut mistrz świata był w stanie awansować maksymalnie na piątą pozycję, lecz inni zawodnicy szybko spychali go w dół tabeli, wykręcając lepsze czasy. Po południu zaliczył też wywrotkę, gdy na zakręcie drugim puścił przód jego maszyny.

„Chciałbym wiedzieć, co poszło nie tak” – stwierdził gorzko Francuz. „Przewróciłem się na początku sesji w drugim zakręcie i dalej nie wiem, dlaczego. To jest coś czego nienawidzę – kiedy nie wiem, dlaczego się przewróciłem. Dodatkowo uczucie na motocyklu było bardzo złe przez cały dzień. Jeśli chodzi o poranek to wiemy co się stało, ale po południu uczucie było koszmarne i nie poznaję tego motocykla”.

Zawodnik Yamahy nie mógł się potem doczekać spotkania z zespołem: „Już czekam na spotkanie z zespołem, żeby sprawdzić, czy działo się coś dziwnego czy nie, ale w każdym razie miałem zerowe wyczucie. W Portugalii po prostu mieliśmy gorsze kwalifikacje, dlatego się męczyliśmy, ale nie pamiętam, kiedy ostatnio miałem zły piątek”.

Fabio Quartararo tytuł przypieczętował już w Misano, więc do ostatnich wyścigów sezonu może podchodzić bez stresu – jednak Francuz nie chce odpuszczać szczególnie, że jak się okazało, Yamaha ma problemy do rozwiązania.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league