Quartararo: Dobrze się bawiłem w wyścigu

Fabio Quartararo ostatni wyścig sezonu ukończył na piątym miejscu po interesującej walce z Jackiem Millerem i kilkoma innymi zawodnikami. Francuz od piątku miał spore problemy z motocyklem i przednimi oponami, więc swój występ w niedzielę uważa za coś bardzo dobrego.

Zawodnik Yamahy nie zaskoczył nikogo faktem, iż w mokrych warunkach jego tempo nie było zbyt dobre. Niepokojący był jednak kolejny trening, już suchy, w którym też miał problemy i dodatkowo upadł – po piątkowych sesjach plasował się poza najlepszą dziesiątką, czyli poza bezpośrednim awansem do Q2. Jego sytuacja poprawiła się w sobotni poranek i Francuz był w stanie awansować na dziewiątą pozycję w łączonej klasyfikacji treningów. W kwalifikacjach był z kolei ósmy. Przez kolejną słabszą pozycję startową nie był w stanie w pełni wykorzystać dobrego tempa z czwartej sesji treningowej, gdyż musiał walczyć z dużą liczbą zawodników. Metę przeciął na piątej pozycji.

„Szczerze mówiąc, jestem zadowolony ze swojego występu w Walencji, bo od piątku byliśmy w złej sytuacji, a osiągnęliśmy dość dobre tempo” – stwierdził Quartararo po zakończeniu rywalizacji. „Od początku weekendu miałem problemy z przednimi oponami. Zmieniliśmy ustawienia motocykla podczas rozgrzewki, zrobiło się lepiej. Dużo problemów, ale osiągnęliśmy coś bardzo dobrego”.

Mistrz świata kategorii królewskiej przyznał, że wynik był dla niego sprawą drugorzędną: „Dzisiaj chciałem się bawić bardziej niż walczyć o wynik i dobrze się bawiłem, więc jestem bardzo szczęśliwy nawet jeśli ten weekend nie wyglądał tak, jakbym się tego spodziewał”.

Fabio Quartararo w sezonie 2021 zdobył 278 punktów i został pierwszym francuskim mistrzem świata, przypieczętowując tytuł na torze Misano.

Źródło: motogp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1