Operacja Gardnera na dwa tygodnie przed testami w Malezji

Remy Gardner, debiutant w klasie MotoGP i zawodnik zespołu Tech3 Racing poinformował, że przeszedł operacje nadgarstka po upadku podczas treningu na torze motocrossowym. Nie jest pewny fakt pojawienia się aktualnego mistrza świata Moto2 na testach w Malezji.

Australijczyk swój prawy nadgarstek uszkodził podczas jazdy na torze motocrossowym w ostatnią sobotę. Doszło do pęknięcia kości, więc potrzebna była operacja. W Barcelonie przeprowadził ją doktor Xavier Mir, od lat zajmujący się zawodnikami MotoGP. Gardner rehabilitacje rozpocząć ma już w piątek, jednak nie wiadomo, czy zdoła pojawić się na pierwszych testach przedsezonowych, które rozpoczną się 5 lutego na torze Sepang, w Malezji.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Tech3 Racing (@tech3racing)

Remy Gardner to syn Wayne’a Gardnera, byłego mistrza świata klasy 500 cm3. Młody Australijczyk w 2022 będzie jednym z czterech debiutantów, którzy do klasy królewskiej przenoszą się z Moto2, ale także Moto3. Zawodnik Tech3 Racing jest urzędującym mistrzem świata Moto2 -  wygrał zaciętą walkę o tytuł ze swoim zespołowym partnerem, Raúlem Fernándezem – Hiszpan także awansował do MotoGP, gdzie ponownie będzie z Gardnerem jeździł w tym samym zespole. Oboje na motocyklu najwyższej klasy po raz pierwszy usiedli w czasie testów na torze Misano, we wrześniu.

Kolejny sezon Motocyklowych Mistrzostw Świata rozpocznie się 4 marca w Katarze.

Źródło: motogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze