Fernández: Praca z Pedrosą to spełnienie marzeń

Raúl Fernández jest jednym z pięciu debiutantów w MotoGP, w sezonie 2022. Hiszpan jeździ w zespole Tech3 KTM - dzięki temu ma okazję pracować z rodakiem i jednym z najlepszych motocyklistów w historii klasy królewskiej, jakim jest Dani Pedrosa, pełniący aktualnie rolę zawodnika testowego fabrycznego zespołu austriackiej firmy.

Fernández i jego zespołowy partner, również debiutant, Remy Gardner zakończyli właśnie udział w trzydniowym shakedownie, podczas którego kontynuowali dostosowywanie się do motocykli najwyższej klasy Mistrzostw Świata. W tym czasie oboje mieli okazję porozmawiać z Pedrosą i wyciągnąć od niego przydatne informacje, z czego najbardziej cieszył się jego młodszy rodak.

„Jestem bardzo zadowolony z tych trzech dni” – stwierdził Fernández. „Skupialiśmy się na zrozumieniu motocykla i zrobiliśmy świetną robotę. Każdego dnia szło mi coraz lepiej, więcej wiedziałem o maszynie. Myślę, że mamy dobry motocykl na ten sezon. Rozmawiałem z Danim Pedrosą i pomógł mi on w wielu aspektach. Jego opinia jest bardzo ważna, mogę się od niego uczyć”.

Możliwość pracy z 31-krotnym zwycięzcą wyścigów Grand Prix jest dla wicemistrza Moto2 spełnieniem marzenia: „Praca z Danim to marzenie. Kiedy byłem mały, pojechałem do Jerez, żeby zobaczyć wyścig MotoGP i on go wygrał. Nigdy tego nie zapomnę. To, że teraz siedzimy w tym samym boksie to niesamowite uczucie. Dla mnie jest genialnym zawodnikiem i jeśli mam jakiś problem to idę do niego, pytam i słucham. Daje mi rady, dzięki którym zawsze widoczna jest u mnie poprawa”.

Przed Fernándezem, Pedrosą, ale i całą resztą zawodników jeszcze kolejne testy na Sepang, a następnie trzy dni jazdy po torze Mandalika w Indonezji. Dwa tygodnie później czeka ich podróż do Kataru, gdzie rozpocznie się kolejny sezon MotoGP.

Źródłomotogp.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze