Avintia i Ducati łączą siły

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami Avintia Racing będzie otrzymywała motocykle Ducati przez najbliższe dwa lata. Dotychczas Hiszpańska stajnia korzystała z niezbyt konkurencyjnego sprzętu produkcyjnego Kawasaki.

Podczas dzisiejszej konferencji przygotowanej na potrzeby ogłoszenia tych wieści szef Ducati Corse Luigi Dall’Igna wyjaśnił, że Avintia w przyszłym sezonie dostanie do swojej dyspozycji dwa Ducati Desmosedici GP14, czyli dokładnie tą maszynę, z której korzysta w tym roku trio Crutchlow, Dovizioso i Iannone. Oczywiście Avintia nadal pozostanie w klasie Open.

W sezonie 2016 hiszpańska stajnia ponownie dostanie maszynę z rocznym przebiegiem, ale wówczas w klasie królewskiej nie będzie podziału na kategorię fabryczną i Open. W konsekwencji w każdym motocyklu będzie znajdowała się jednakowa elektronika, jednak w przypadku Avintii niewiele to zmieni, ponieważ w klasie Open oprogramowanie motocykla jest jednakowe dla wszystkich.

„Zawarliśmy dwuletni kontrakt z Avintią i uważam, że umowa ta jest dla nas niezmiernie ważna, ponieważ to oznacza, że w przyszłym roku będziemy mieli swoje motocykle w klasie Open. Ma to o tyle duże znaczenie, że wkrótce wszyscy będą korzystali z jednakowej elektroniki. Celem naszym i Avintii jest zwycięstwo w klasie Open” – powiedział Luigi Dall’Igna.

„Umowa z Ducati dotyczy sezonów 2015 i 2016. Będziemy się starać, aby Hector Barbera pozostał na motocyklu i mamy nadzieję na jak najszybsze podpisanie z nim kontraktu, ponieważ nie wiemy, czy pojawimy się na pozaeuropejskich wyścigach. Jeśli nie, to prawdopodobnie zorganizujemy sobie dni testowe” – powiedział Antonio Martin, szef Avintii Racing.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league