Rossi pewnie wygrywa na Misano

Valentino Rossi pewnie wykorzystał kosztowny błąd Marca Márqueza i wygrał wyścig przed własną publicznością o GP San Marino na torze Misano. Na dugiej pozycji dojechał Jorge Lorenzo, a trzeci był Dani Pedrosa.

Niespodzianką po wczorajszej sesji kwalifikacyjnej MotoGP było niewątpliwie dopiero 4. pole startowe Marca Márqueza. Wywalczenie przez Jorge Lorenzo pierwszego pola w zestawieniu z pozostałymi, sprzyjającymi mu okolicznościami, dawało zawodnikowi Yamaha pierwszeństwo w walce o zwycięstwo podczas Grand Prix San Marino na torze Misano.

Start wyścigu był bardzo dynamiczny. Jorge Lorenzo co prawda obronił pole position, jednak za jego plecami z trzeciej na drugą pozycję awansował Valentino Rossi, a z czwartej na trzecie miejsce przeskoczył Marc Márquez. Najbardziej na tym wszystkim stracił Andrea Iannone, który we wczorajszych kwalifikacjach był 2.

Od początku wyścigu zapowiadało się na pasjonujący pojedynek dwóch zawodników Yamahy i jednego Hondy. Márquez raz skutecznie wyprowadził atak na Rossiego, jednak Włoch szybko go skontrował. Podobnie było kilka chwil później, kiedy to przed szykaną górą był Hiszpan, jednak ogromna szybkość motocykla Rossiego pozwoliła na odrobienie po raz kolejny pozycji. Na tym wszystkim najbardziej mógł skorzystać Lorenzo, jednak nie był on w stanie odskoczyć do dwójki walczących zawodników. Dosłownie kilka chwil później byliśmy świadkami pasjonującej walki pomiędzy dwójką Yamahy i to Rossi wyszedł na prowadzenie. Lorenzo był już 3. po skutecznym ataku Márqueza.

Podczas, gdy w pierwszej trójce nieco się uspokoiło, za ich plecami skutecznym atakiem mógł pochwalić się Dani Pedrosa, który awansował na 4. pozycję. Iannone, który stracił miejsce właśnie na rzecz zawodnika Repsol Hondy, musiał uznać wyższość także Andei Dovizioso. Márquez jechał jak cień za Valentino Rossim, jednak trzeci Lorenzo nie był w stanie utrzymać tempa prowadzącej dwójki, m. in. ze względu na twardą przednią oponę, która została założona do jego motocykla.

GP San Marino nie będzie z pewnością szczęśliwym wyścigiem dla Marca Márqueza. Hiszpan opóźnił hamowanie, wjechał na krawężnik, gdzie doszło do uślizgu przedniej opony i ostatecznie lider klasyfikacji generalnej wywrócił się. Udało mu się co prawda powrócić na tor, jednak na dalekiej, 20. pozycji, tracąc ponad 40 sekund do 15., punktowanego miejsca. Na czele w tym momencie mieliśmy Valentino Rossiego, który miał ok. 2 sekundy przewagi nad Jorge Lorenzo. Na trzeciej pozycji jechał Dani Pedrosa.

Przewaga Rossiego nad Lorenzo minimalnie wzrastała wraz z każdym okrążeniem. Podobne tempo co czołówka prezentował także Marc Márquez, który nadal okupował odległą, 20. pozycję. Na 6. okrążeń przed metą Márquez dogonił Hectora Barberę i rozpoczął pogoń o jeden punkt w wyścigu o GP San Marino, jednak szanse na to były bardzo niewielkie. Do końca wyścigu nie doszło do zmian na czele wyścigu – Valentino Rossi wygrał pełen zwrotów akcji wyścig o GP San Marino na torze Misano. Na drugiej pozycji linię mety przekroczył Jorge Lorenzo, zaś pierwszą trójkę uzupełnił Dani Pedrosa. Marc Márquez dojechał na 15. pozycji, uzyskując jeden punkt.

Wyścig Moto3 wygrał Alex Rins, zaś w Moto2 triumfował Esteve Rabat.

Wyniki wyścigu MotoGP dostępne są TUTAJ.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league