Marc VDS awansuje do MotoGP

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zespół Marc VDS w przyszłym sezonie dołączy do stawki MotoGP, a barw tej ekipy będzie bronił Scott Redding. Brytyjczyk walczył o tytuł mistrza świata w zeszłym roku w Moto2 w tej samej stajni.

Scott Redding po zajęciu drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej sezonu 2013 Moto2 awansował do MotoGP. Brytyjczyk zajął miejsce w zespole GO&FUN Gresini i otrzymał motocykl produkcyjny Hondy z opcją na maszynę fabryczną w sezonie 2015. Chyba wszyscy zdążyli się już przekonać o talencie Scotta, który ma za sobą naprawdę solidny występ na torze Silverstone, ale i we wszystkich rundach był piekielnie szybki. Pomimo tego przeskok na fabryczną maszynę nie był taki oczywisty. Przed kilkoma tygodniami dowiedzieliśmy się, że Fausto Gresini ma problemy finansowe i najprawdopodobniej nie będzie miał funduszy na zakup motocykli Hondy. Stąd też umowa z Aprilią, o której pisaliśmy kilka dni temu.

Plotki o awansie zespołu Marc VDS do MotoGP nasilały się w ciągu ostatnich tygodni, a dziś stały się faktem. Jedynym reprezentantem tej ekipy zostanie Scott Redding. Brytyjczyk otrzyma upragniony motocykl fabryczny Hondy, dwie maszyny będą do dyspozycji duetu Repsol Hondy, a ostatnia należeć będzie do Cala Crutchlowa.

Jeśli chodzi o motocykle produkcyjne, to dwie maszyny powędrują do ekipy Aspara. Niewykluczone, że dojdzie tam do pewnych roszad i znani z World Superbike zawodnicy się tam pojawią. Jednym z nich jest Eugene Laverty, który w tym sezonie jeździ na niezbyt konkurencyjnym Suzuki. Drugi z nich to Loris Baz, który dla odmiany ma świetną maszynę do dyspozycji, ale jakoś nie może jej wykorzystać.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league