Ducati najszybsze na torze Aragon

Obaj zawodnicy włoskiej ekipy okazali się najszybsi podczas piątkowych treningów klasy MotoGP na torze Aragon w Hiszpanii. 

Ducati GP 14.2 – tak brzmi nazwa Ducati w nowej specyfikacji, które w ten weekend będą mieli do dyspozycji Andrea Iannone oraz Andrea Dovizioso. Fabryczna ekipa z Borgo Panigale od dłuższego już czasu zapowiadało rewolucję swojej maszyny. Patrząc na dzisiejsze treningi, zespół ma realną szansę zagrozić ekipie Repsol Honda czy Yamaha Movistar.

Podczas pierwszego treningu doszło jednak do bardzo niebezpiecznej sytuacji. Prowadzony przez Hectora Barberę motocykl w klasyfikacji open zapalił się co zmusiła zawodnika do szybkiego ewakuowania się z palącej maszyny. Na szczęście zawodnik nie odniósł obrażeń i powrócił do rywalizacji podczas drugiego treningu. Hector „barbecue” Barbera, tak od dziś wiele osób zwraca się do hiszpańskiego zawodnika.

Po kontuzji prawego nadgarstka powrócił do rywalizacji Nicky Heyden powodując tym samym, że nie zobaczymy już na torze jego zastępcy, Leona Camie. Operacja zmusiła zawodnika do opuszczenia aż czterech rund królewskiej klasy MotoGP, mimo iż początkowo miały być to tylko dwie rundy.

Faworyt hiszpańskiej publiczności, Marc Márquez zakończył zmagania na drugim miejscu – I trening – oraz trzecim miejscu – II trening.

GP Aragonii jest 800 wyścigiem królewskiej klasy motocyklowej, dlatego też podczas relacji kibice na całym świecie będą mogli w prawym, dolnym rogu ekranu informację na ten temat. Organizatorzy postanowili również – podczas relacji – przypomnieć kilka najważniejszych faktów z historii MotoGP.

Wyniki sesji znajdziesz TUTAJ

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league