Viñales i Aleix Espargaro w Suzuki

Od ostatnich miesięcy angaż Mavericka Viñalesa i Aleixa Espargaro do zespołu fabrycznego Suzuki wydawał być się jedynie kwestią czasu. Tak też się stało i podczas dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy reprezentantów tej stajni.

 

Maverick Viñales to najprawdopodobniej największy talent w aktualnej stawce Moto2. Jego występy w debiutanckim sezonie budzą ogromny podziw. Hiszpan wygrał już drugą eliminację tego sezonu, a tak wcześnie nie wygrywał nawet sam Marc Márquez.

Podczas poprzedniej rundy na torze Motorland Aragon Maverick Viñales także tryumfował, więc niewątpliwie ogłoszenie przez Suzukę informacji o angażu do zespołu fabrycznego MotoGP jest sporą nagrodą.

Podobnie jak i Maverick tak i Aleix Espargaro zaliczył świetny występ w Aragonii. Reprezentant NGM Mobile Forward Racing uplasował się na drugim miejscu w niezwykle zwariowanym wyścigu klasy MotoGP. Nie mniej jednak nie był to przypadek, bo tempo Hiszpana od lat jest niesamowite.

Suzuki, które w sezonie 2015 powraca do MotoGP wykorzystało konferencję prasową na przedstawienie Davide Brivio jako szefa ekipy. Niestety nic nie dowiedzieliśmy się o ewentualnym występie z dziką kartą w ostatniej tegorocznej eliminacji, czyli GP Walencji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league