Folger nie weźmie udziału w Grand Prix Japonii

Folger nie weźmie udziału w Grand Prix Japonii Yamaha Racing Slr

Zawodnik Tech 3 Yamaha Jonas Folger nie pojawi się na polach startowych niedzielnego wyścigu o Grand Prix Japonii na torze Motegi z powodu choroby.

W czwartek rano zespół ogłosił, że Folger powróci do Niemiec na specjalne badania lekarskie. Istnieje podejrzenie, że zawodnik cierpi na mononukleozę. Jego udział w kolejnych rundach MotoGP na Phillip Island oraz Sepang również nie jest pewny. Jak stwierdził szef ekipy Tech 3 Hervé Poncharal, jest bardzo niewielka szansa, że Niemiec pojawi się w Australii.

Na torze Motegi w zastępstwie Folgera pojedzie zawodnik testowy Yamahy Kohta Nozane, dla którego będzie to debiut w MotoGP.

„Przyjechałem do Japonii, będąc zmotywowanym na trzy najbliższe rundy, jednak czułem się naprawdę słabo podczas rund w Misano i Aragonii. Po przybyciu tutaj miałem problemy z poziomami energii – nawet opuszczenie hotelowego pokoju było dla nie niemożliwe i niestety muszę opuścić kilka imprez Yamahy, za co jest mi przykro” – powiedział Folger.

„Spotkałem się z Hervé w środę w nocy i zgodziliśmy się na badania lekarskie o poranku. Udałem się do dr Charte oraz zespołem Clinica Mobile, którzy doradzili mi natychmiastowy powrót do Niemiec na serię badań krwi. W przeszłości miałem wirusa Epsteina-Barr i możliwe, że infekcja wróciła, ale nie możemy być tego pewni, dopóki nie zostaną przeprowadzone testy w Monachium”.

„Przepraszam mój zespół oraz Yamahę [za nieobecność] podczas ich domowego wyścigu i chciałbym im podziękować za ich wsparcie. Przepraszam także moich osobistych sponsorów, doceniam to, że są przy mnie w tym trudnym okresie. Teraz musimy pozostać w pozytywnym nastroju i dążyć do mocnego powrotu”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Monster Yamaha Tech 3

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka