Van der Mark zadebiutuje w MotoGP na Sepang

Van der Mark zadebiutuje w MotoGP na Sepang Yamaha Racing Slr

Michael van der Mark podczas Grand Prix Malezji zastąpi cierpiącego na problemy zdrowotne zawodnika Monster Yamaha Tech 3 – Jonasa Folgera.

Van der Mark, który obecnie jest zawodnikiem World Superbike, miał pierwotnie zastąpić Valentino Rossiego w Aragonii, jednak Włoch ostatecznie wziął udział w wyścigu, przez co Holender musiał zaczekać z debiutem. W wyniku choroby Folgera, który nie weźmie już udziału w dwóch ostatnich rundach sezonu z powodu mononukleozy, dla van der Marka pojawiła się kolejna szansa na start w królewskiej klasie.

„Nie muszę mówić, że jestem bardzo poekscytowany. Byłem blisko jazdy motocyklem MotoGP kilka tygodni temu, ale to się nie udało. Później zadzwonił do mnie Hervé i chociaż mam napięty harmonogram, nie mogłem odmówić. Jestem bardzo zadowolony i nie mogę doczekać się tej przygody” – powiedział van der Mark.

„Na szczęście znam Sepang, jednak zawodnicy MotoGP odbyli tam w tym roku dużo testów, więc każdy będzie szybki. Zamierzam jednak po prostu cieszyć się weekendem, starając się poprawić oraz zobaczyć, jak prowadzi się YZR-M1. W tej chwili mam dobre tempo w World Superbike, więc myślę, że jest to dobry czas na przeskok na Yamahę. Czekam z niecierpliwością na jazdę tym motocyklem oraz chciałbym podziękować Hervé oraz Yamasze za tę szansę”.

Holender w drodze do MotoGP w 2012 roku odniósł triumf w europejskich mistrzostwach SuperStock 600, zaś dwa lata później okazał się być najlepszym zawodnikiem World Supersport. W sezonie 2015 przeszedł do World Superbike i w swoim debiucie stanął na podium. W ostatnich wyścigach w tej serii dwukrotnie stanął na podium. Oprócz tego van der Mark jest również tegorocznym zwycięzcą 8-godzinnego wyścigu na torze Suzuka, zdobywając pierwsze miejsce wspólnie z Alexem Lowesem oraz Katsuyuki Nakasugą.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Monster Yamaha Tech 3

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka