Márquez: Pracowałem na trzech różnych maszynach

Márquez: Pracowałem na trzech różnych maszynach Honda Racing Corporation

Dani Pedrosa uzyskał najlepszy czas pierwszego dnia testów MotoGP na torze Sepang, lecz najwięcej pracy wydawał się mieć jego zespołowy kolega Marc Márquez.

Honda była jedynym producentem, który przywiózł prototyp na sezon 2018 już na poprzednią turę testów w Walencji, a wypowiedzi zawodników wskazują na to, że zespół zyskał w ten sposób przewagę nad rywalami.

„Po tym jak deszcz ustał, dzień był bardzo pracowity. Jestem w miarę zadowolony. Pracowałem na trzech różnych motocyklach i na trzech różnych silnikach. To znaczy na zeszłorocznym motocyklu i dwóch różnych silnikach. Oczywiście jest to trudna praca, zwłaszcza kiedy dostaje się nowy silnik trzeba dostosować się do bardzo wielu rzeczy. Nie byłem wstanie pracować na ustawieniami, ale nadal mamy dwa dni testowe”.

Sześciokrotny mistrz świata dodał, że plan działania ekipy obejmuje pracę nad momentem obrotowym, mocą oraz elektroniką: „Staramy się udoskonalić moment obrotowy oraz moc. Wygląda na to, że to wszystko mamy, ale musimy dopracować jeszcze elektronikę i napęd. Podczas dzisiejszych testów skoncentrowaliśmy się na silniku, jutro skupimy się na ustawieniach ponieważ nie czułem się w 100% komfortowo. Potem skupimy się na aerodynamice i innych rzeczach”.

Testy w Sepang będą trwać jeszcze przez dwa dni.

Źródło: motogp.com

Roksana Ćwik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka