Tech 3 nawiąże współpracę z KTM od sezonu 2019

Tech 3 nawiąże współpracę z KTM od sezonu 2019 Sebas Romero / KTM Media Library

KTM oficjalnie potwierdził, że od przyszłego roku Tech 3 będzie jego satelickim zespołem w MotoGP.

Francuski zespół, który od 2001 roku korzystał z motocykli Yamahy, ogłosił w ubiegłym miesiącu zakończenie dotychczasowej współpracy z japońskim producentem. Po dwóch tygodniach potwierdzono, że Tech 3 stanie się pierwszym satelicką ekipą KTM.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwy z możliwości połączenia sił z Tech 3 w MotoGP od sezonu 2019. Ten zespół ma wieloletnie doświadczenie i osiągnął wiele wspaniałych wyników w mistrzostwach, zaś ich profesjonalna struktura nas wzmocni” – powiedział Pit Beier, szef działu motorsportowego KTM.

„Posiadanie czterech motocykli KTM RC16 w stawce będzie dla nas kolejnym dużym krokiem, zarówno pod względem rozwoju naszego motocykla MotoGP, jak i rozszerzenia struktury KTM w padoku. Istnieje wyraźna droga od Red Bull Rookies Cup do MotoGP. Nie możemy doczekać się rozpoczęcia współpracy i jestem wdzięczny Herve Poncharalowi za przyszłe zaufanie wobec KTM”.

W najbliższym sezonie, który zostanie zainagurowany 18 marca, w barwach Tech 3 jeździć będą Johann Zarco oraz Hafizh Syahrin, który zastąpi Jonasa Folgera. W ubiegłym roku Zarco zaliczył świetny występ, kończąc sezon na piątej pozycji i znajdując się na celowniku fabrycznego zespołu KTM.

Źródło: motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka