Dovizioso: Cieszę się, że jestem nazywany faworytem do zwycięstwa w Katarze

Dovizioso: Cieszę się, że jestem nazywany faworytem do zwycięstwa w Katarze MotoGP

Andrea Dovizioso jest uznawany za jednego z głównych faworytów do zwycięstwa podczas Grand Prix Kataru, które odbędzie się w następną niedzielę. Włoch cieszy się z tego i nie odczuwa dodatkowej presji.

Andrea Dovizioso ma za sobą bardzo udane przedsezonowe testy. W każdej z trzech tur testów prezentował bardzo dobre i równe tempo, nie wypadając ze ścisłej czołówki. Szczególnie dobrze wyglądało jego tempo podczas testów na torze Losail, gdzie regularnie plasował się w pierwszej trójce stawki, a jego czasy były bardzo równe. Taka kolej rzeczy sprawiła, że zawodnik Ducati przez ekspertów i rywali jest uznawany za jednego z głównych kandydatów do zwycięstwa w inaugurującym sezon wyścigu.

„Cieszę się, że tak wiele osób uważa mnie za faworyta, to bardzo motywujące” – powiedział Dovizioso. „Jestem bardzo zadowolony z przebiegu wszystkich dni testowych i wiem, że mamy dobre tempo. Wiedziałem, że będziemy szybcy, ale nie spodziewałem się, że przyjdzie nam to z taką łatwością. Przez wszystkie trzy dni testów [w Katarze] warunki różniły się od siebie znacząco, a za każdym razem byłem w stanie znaleźć się pierwszej trójce. Motocykl jest bardzo dobrze przygotowany do tego typu obiektów i to z pewnością pomaga, ale ja również jestem w świetnej formie”.

Włoch nie zdecydował jeszcze na którym podwoziu i z jakimi owiewkami wystartuje do pierwszego wyścigu sezonu, ale uważa, że nie będzie to miało kluczowego znaczenia w kontekście walki o zwycięstwo.

„Od testów w Malezji jesteśmy szybcy i ważne, że utrzymaliśmy dobre tempo. Wypróbowaliśmy bardzo dużą ilość nowych części, więc przygotowania poszły tak jak się spodziewaliśmy. Wiem, że jestem szybki na obydwu wersjach podwozia, ale zdecydujemy w trakcie treningów”.

Pierwszy wyścig nowego sezonu MotoGP odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Treningi przed wyścigiem rozpoczną się wyjątkowo w piątek, a nie tak jak w poprzednich sezonach w Katarze w czwartek.

Źródło: motorsport.com

Kamil Topczewski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka