Iannone najszybszy w pierwszym treningu na Sachsenringu

Iannone najszybszy w pierwszym treningu na Sachsenringu Michelin

Andrea Iannone uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas pierwszej sesji treningowej przed niedzielnym wyścigiem o motocyklową Grand Prix Niemiec.

Przez większość sesji na czele zestawienia plasowali się Marc Márquez oraz Iannone, przy czym zawodnik Repsol Hondy miał 0,3 sekundy przewagi nad Włochem. Aktualny mistrz świata, który uzyskał 1:21,832, nie był jednak w stanie poprawić swojego wyniku do końca sesji. Z kolei Iannone kilkukrotnie uzyskał lepszy czas i ostatecznie pokonał Márqueza o 0,390 sekundy, plasując się na czele zestawienia z wynikiem 1:21,442.

Na trzecim miejscu trening ukończył Valentino Rossi, który odnotował poprawę w samej końcówce, jednak do Márqueza stracił ponad pół sekundy. Czwarty był jego zespołowy kolega z Yamahy Maverick Viñales, na piątym miejscu znalazł się Andrea Dovizioso, szósty czas uzyskał Danilo Petrucci, a siódmą pozycję zajął Jack Miller, który był szybszy od Jorge Lorenzo o zaledwie 0,007 sekundy. Czołową dziesiątkę uzupełnili Scott Redding oraz Johann Zarco.

Na 12. miejscu sklasyfikowany został Alex Rins, który uplasował się za plecami Takaaki Nakagamiego. Hiszpan był jednym z trzech zawodników, którzy wywracali się ze swoich motocykli. Rins wypadł z toru w trzecim zakręcie, podczas gdy jego zespołowy kolega z ekipy Ángela Nieto Alvaro Bautista znalazł się na deskach w pierwszym zakręcie, próbując wyprzedzić Karela Abrahama. Z kolei Tito Rabat wywrócił się w zakręcie 12.