Bradl zastąpi kontuzjowanego Morbidelliego w Niemczech

Bradl zastąpi kontuzjowanego Morbidelliego w Niemczech Michelin

Stefan Bradl będzie miał okazję do występu w swoim domowym wyścigu MotoGP o Grand Prix Niemiec, zastępując kontuzjowanego Franco Morbidelliego w ekipie Marc VDS.

Morbidelli odniósł kontuzję podczas sesji treningowej w Assen przed holenderskim Tourist Trophy, nie startując w tymże wyścigu. Włoch, który wystąpił w pierwszym treningu na Sachsenringu ze specjalną płytką umieszczoną w kontuzjowanej dłoni, odnotował dopiero 22. czas, tracąc prawie dwie sekundy do najszybszego wówczas Andrei Iannone.

Niedługo po zakończeniu treningu ogłoszono, że kontuzjowanego Morbidelliego zastąpi Bradl, dla którego będzie to pierwszy występ w MotoGP od Grand Prix Walencji 2016.

„Życzę Franco wszystkiego, co najlepsze, jak również powrotu na Brno. HRC zadzwoniła do mnie w ubiegły weekend, orientując się, czy w razie czego mógłbym być gotowy. Powiedziałem, że tak, ponieważ i tak bym był na miejscu. Po pierwszym treningu Alberto zadzwonił do mnie i powiedział, że jeśli chcę, mogę wsiadać na motocykl. To wydarzyło się w ostatniej chwili i było dla mnie ogromną niespodzianką, ale jest to świetna wiadomość, gdyż to Grand Prix Niemiec. Uwielbiam tu być. Dobrze jest wrócić w taki sposób” – powiedział Bradl.

„Byłem przygotowany, wziąłem z domu cały sprzęt, a jako że wszystko działo się do ostatniej chwili, po prostu wziąłem torbę i resztę rzeczy z samochodu i teraz musimy wszystko zorganizować oraz porozmawiać z chłopakami. Wśród nich jest Diego, szef mechaników, którego znam z Aprilli. Mam ponadto kilku techników z HRC, z którymi pracowałem, kiedy po raz ostatni pracowałem przy motocyklu, więc dobrze znam tych ludzi, dzięki czemu to był kolejny powód [do jazdy]. Powiedziałem sobie, że nie mam nic do stracenia i postaram się dobrze bawić oraz wykonać dobrą robotę dla HRC, pomagając w rozwoju motocykla na przyszłość”.

Po utracie posady w Aprilii, Bradl rywalizował w World Superbikes w 2017 roku, zaś w tym sezonie jest testowym zawodnikiem Hondy w MotoGP i ma trzy okazje do występów w ramach dzikiej karty. Pierwsza z nich nadarzy się w Brnie w przyszłym miesiącu, zaś oczekuje się, że kolejnymi rundami będą Misano oraz Motegi.

Źródło: motogp.com, motorsport.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka