Nakagami pozostanie w ekipie LCR Honda

Nakagami pozostanie w ekipie LCR Honda LCR Honda

Takaaki Nakagami podpisał przedłużenie kontraktu z zespołem LCR Honda na starty w przyszłym sezonie Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Japończyk awansował z Moto2 i na początku tegorocznych zmagań dołączył do poszerzonej ekipy LCR, posiadając wsparcie wieloletniego sponsora Idemitsu i dosiadając Hondy RC213V. Na cztery wyścigi przed końcem znajduje się na 20. miejscu w klasyfikacji zawodników, zaś jego najlepszym wynikiem było 12. miejsce zajęte w Grand Prix Hiszpanii oraz Grand Prix Aragonii. Informację o przedłużeniu kontraktu opublikowano na kilka dni przed jego domową rundą na torze Motegi.

„Przed wszystkim cieszę się, że pozostanę w zespole LCR Honda Idemitsu w 2019 roku. Wielkie podziękowania należą się naszemu sponsorowi Idemitsu za ogromne wsparcie, jak również Hondzie HRC za wiarę w moje umiejętności i zapewnienie konkurencyjnego pakietu technicznego. Ten zespół jest bardzo profesjonalny i nie mogłem prosić o więcej w moim debiutanckim sezonie w klasie królewskiej, więc jestem bardzo zadowolony, że nadal będę pracować z Lucio [Cecchinello, szefem zespołu] oraz całą załogą. Nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego sezonu, ale jednocześnie jestem bardzo skoncentrowany na moim domowym wyścigu w Motegi oraz pozostałych rundach tegorocznych mistrzostw” – powiedział Nakagami.

Szef LCR Hondy Lucio Cecchinello również wyraził radość z przedłużenia kontraktu z Nakagamim, który w swoim debiutanckim sezonie zaprezentował dobre tempo.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Idemitsu i Honda HRC przedłużyły swoje wsparcie wobec Nakagamiego na przyszły sezon, ponieważ praca z nim była prawdziwą przyjemnością podczas jego pierwszego doświadczenia z królewską klasą. Debiut w MotoGP nie jest łatwym przejściem dla zawodnika, ponieważ poziom jest bardzo wysoki, ale ‘Taka’ wykazał się niezwykłymi umiejętnościami i chęcią uczenia się, często kończąc wyścigi jako najlepszy debiutant w tej kategorii”.

Dzięki temu ogłoszeniu, w przyszłorocznej stawce MotoGP pozostało zaledwie jedno wolne miejsce w ekipie Reale Avintia Racing.

Źródło: motogp.com

Daniel Wawiórka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka