Udany debiut Kaprzyka w ELMS

Mateusz Kaprzyk ma za sobą udany debiutancki sezon w wyścigach Europejskiej Serii Le Mans w barwach polskiej ekipy Inter Europol Competition. 20-latek z Katowic, który sezon wcześniej w debiucie został pierwszym Polakiem punktującym w prestiżowych, włoskich mistrzostwach Formuły 4, w tym roku wystartował w pełnym cyklu ELMS.

ORLEN Team gotowy na Rajd Dakar

ORLEN Team już 2 stycznia 2022 r. wystartuje w 44. edycji Rajdu Dakar. W barwach zespołu w tym sezonie ponownie pojadą Kuba Przygoński i Timo Gotschalk, Maciej Giemza, Kamil Wiśniewski oraz Martin Prokop i Viktor Chytka. Najtrudniejszy rajd świata po raz trzeci odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

Nie żyje Ryszard Nowicki, legenda polskiej motoryzacji

Ryszard Nowicki, rajdowiec i powstaniec warszawski, zmarł w wieku 94 lat. Był wielokrotnym mistrzem polski w różnych klasach.

Udane testy FRECA w wykonaniu Bilińskiego

Roman Biliński nie odpoczywał po sezonie marzeń w brytyjskiej GB3 Championship. Polska wschodząca gwiazda sportów motorowych wzięła udział w testach FRECA, które okazały się dla niego niezwykle udane. 17-latek wkrótce ogłosi swoje plany wyścigowe na sezon 2022.

Sezon marzeń Bilińskiego: 3 zwycięstwa i 4 podia w GB3 Championship

Sezon brytyjskiej GB3 Championship właśnie dobiegł końca. Polscy kibice mogli emocjonować się nim obserwując występy jednego z potencjalnych następców Roberta Kubicy w F1 – Romana Bilińskiego. Polak pomimo startu zaledwie w części sezonu i w nowej dla siebie kategorii, zdołał wygrać 3 wyścigi, a w 4 kolejnych stanąć na podium.

Kaprzyk liczy na podium w ELMS w Portugalii

Mateusz Kaprzyk wystartuje w najbliższy weekend w wyścigu ostatniej rundy samochodowych mistrzostw Europy European Le Mans Series. W portugalskim Portimao kierowca polskiego zespołu Inter Europol Competition i podopieczny ORLEN Teamu liczy na walkę o podium.

Leszczynianie Wicemistrzami Polski

Leszczyński zespół wyścigowy BieRni Motorsport w składzie Tomasz Biernat i Mateusz Tabaka zakończył zmagania w Mistrzostwach Polski Endurance 2021 na 2. miejscu w klasie D-1400. Ostatni wyścig sezonu reprezentanci Automobilklubu Leszczyńskiego zakończyli na 5. miejscu po pechowym incydencie z Porsche na 10 minut do końca wyścigu – do tego czasu leszczynianie walczyli o 3. miejsce.

Saksoński weekend Szymona Ładniaka

Po nieobecności podczas czwartej rundy, Szymon Ładniak powrócił do rywalizacji w wyścigowej serii ADAC TCR Germany na torze Sachsenring w wypożyczonym od Wimmer Werk Motorsport samochodzie Cupra TCR DSG.

Ratajczak niepokonany przez cały sezon Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak nie zwolnił tempa pomimo zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego w inauguracyjnym cyklu Mazda MX-5 Cup Poland. Po starcie z końca stawki, odniósł on zwycięstwo także w ostatnim, ósmym wyścigu sezonu 2021.

Pawlaczyk piątym zwycięzcą w ośmiu wyścigach Ecumaster Super S Cup

Na Torze Poznań zakończył się sezon 2021 Ecumaster Super S Cup. Po wyłonieniu mistrza serii, rywalizacja nadal toczyła się o pozostałe miejsca na podium klasyfikacji generalnej. Jej zwycięzcą był Tomasz Pawlaczyk, który dzięki wygranej w ostatnim wyścigu, rzutem na taśmę wskoczył na trzecie miejsce.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league