Mazda MX-5 Cup rusza w doborowym towarzystwie

Zgodnie z zapowiedziami, w nadchodzący weekend, w dniach 11-13 czerwca odbędzie się na torze w Poznaniu pierwsza i druga runda nowego pucharu wyścigowego Mazda MX-5 Cup Poland. W ubiegłym tygodniu wyścigowe roadstery zostały zaprezentowane w Słomczynie pod Warszawą, a teraz nadszedł czas na ściganie.

Na torze pojawi się siedem 200-konnych samochodów przygotowanych przez warszawską firmę TG Auto. W ten weekend w Poznaniu oprócz Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, odbędzie się także runda FIA Central European Zone czyli Mistrzostw Europy Strefy Centralnej FIA, a także renomowanej serii dla samochodów turystycznych serii TCR Eastern Europe. Oznacza to, że Mazdy zadebiutują w znakomitym, międzynarodowym towarzystwie, a na torze zobaczymy łącznie ponad 180 samochodów.

„Po wielu miesiącach przygotowań zaczynamy ściganie” – mówi Paweł Skucha, dyrektor pucharu i szef warszawskiej firmy TG Auto przygotowującej Mazdy do startów. „Pandemia pokrzyżowała nam mocno plany związane z uruchomieniem pucharu, ale teraz zawodnicy nie mogą już się doczekać pierwszego startu, a my, jako organizatorzy, jesteśmy pełni pozytywnych emocji przed debiutem na arenie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Czterodniowy weekend wyścigowy to ogromny wysiłek i wyzwanie dla wszystkich, jednak taka forma daje szanse najlepszego przygotowania zawodników do startu. Mamy w stawce bardzo doświadczonych, renomowanych kierowców, których udział zapewnia dobre ściganie od pierwszego do ostatniego okrążenia”.

Do startu na torze Poznań w klasyfikacji Mazda MX-5 Cup zgłosili się Marcin Fedder, Jakub Wyszomirski, Krzysztof Siadkowski, Marcin Siadkowski, Grzegorz Grzybowski, Krzysztof Ratajczak oraz dziennikarz redakcji Auto Świat Błażej Buliński.

„Pojawienie się wyścigowych Mazd MX-5 na Torze Poznań to dla nas historyczny moment” – mówi Szymon Sołtysik, PR Manager firmy Mazda Motor Poland, oficjalnego importera marki Mazda w Polsce, patrona cyklu. „Bardzo się cieszymy, że najpopularniejszy roadster świata będzie rywalizować w zawodach rangi Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, dostarczając emocji nie tylko kierowcom, ale też kibicom, szczególnie że w najbliższy weekend Mazdy MX-5 będą startować zderzak w zderzak z innymi samochodami klas do 2000 cm3. Prognozy pogody zapowiadające w sobotę i niedzielę przelotne opady deszczu gwarantują dodatkowe atrakcje”.

Harmonogram weekendu Pucharu Mazda MX-5 Cup Poland na torze Poznań

Czwartek, 10 czerwca
9.00 – 17.00 Treningi dowolne (według harmonogramu szczegółowego) 

Piątek, 11 czerwca
8.00       Trening dowolny (30’)
11.40     Kwalifikacje Q1 (25’)

Sobota, 12 czerwca
9.55       Wyścig 1 (25’) 

Niedziela, 13 czerwca
9.30       Kwalifikacje Q2 (25’)
13.35     Wyścig 2 (25’)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league