Sezon 2021 Ecumaster Super S Cup na start

Dokładnie dziewięć miesięcy od ostatniej rundy sezonu 2020, do rywalizacji powracają Wyścigowe Mistrzostwa Polski Ecumaster Super S Cup. Podczas inauguracji czwartej edycji cyklu na Torze Poznań zobaczymy 14 samochodów.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała szyki organizatorom wszystkich wydarzeń sportowych na całym świecie i nie inaczej było w przypadku wyścigów samochodowych. Wszystkie zawody rangi mistrzostw kraju miały ruszyć już w pierwszej połowie maja, lecz niemożliwe było zapewnienie niezbędnych środków bezpieczeństwa, przez co ta runda została przeniesiona na nieznany jeszcze termin. Utrudnienia w ruchu międzynarodowym zmusiły także Polski Związek Motorowy do odwołania rundy zagranicznej, skracając sezon do czterech rund – pierwsza z nich odbędzie się w ten weekend.

Jest w tym wszystkim jednak dobra wiadomość dla wygłodniali wyścigowej rywalizacji fanów, którzy będą mogli obserwować rywalizację z bliska, na torze. Ponadto mogą być pewni, że pomimo perturbacji kalendarzowych, będą mogli oglądać dokładnie ten sam puchar Super S Cup co wcześniej – mimo zmiany nazwy samego cyklu oraz organizatora. Do dwóch 25-minutowych wyścigów sprinterskich ze startu zatrzymanego przystąpi 14 kierowców.

Wśród nich znalazła się cała pierwsza piątka ubiegłorocznego cyklu – Bartosz Alejski będzie próbował zostać pierwszym kierowcą, który obroni tytuł mistrzowski. Przeszkodzić mu w tym będą próbowali przede wszystkim Tomasz Pawlaczyk i Adrian Lewandowski, którzy w ubiegłym roku odnieśli swoje pierwsze zwycięstwa. Na najwyższym stopień podium będzie próbował powrócić Jakub Kojder, z kolei Adam Dębicki wciąż czeka na swoją pierwszą wygraną.

Spośród powracających zawodników, na liście zgłoszeń znajdziemy także Toona Knapena, Damiana Stachowiaka, Konrada Nowaka-Ignatowskiego, Tomasza Augustyniaka, Michała Molskiego i Adama Karkuszewskiego. Swój debiut za kierownicą wyścigowego MINI zaliczą natomiast Grzegorz Stępień, Jerzy Drabent i Michał Walczak-Makowiecki.

Wyścigi sprinterskie zaplanowano w piątek o 17:05 oraz w sobotę o 12:15. Później, w sobotę o 15:15, wystartuje natomiast dwugodzinny wyścig długodystansowy, gdzie drugi rok z rzędu pucharowe samochody będą miały oddzielną klasę. Formuła rywalizacji zakłada obowiązkową zmianę kierowców w trakcie wyścigu, a elementu nieprzewidywalności z pewnością doda fakt, że tylko jedna załoga pozostała w niezmienionym składzie z poprzedniego roku.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league