Ratajczak wygrywa wyrównany wyścig Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak pozostaje niepokonany w cyklu Mazda MX-5 Cup Poland. Lider klasyfikacji generalnej przez większość sobotniego wyścigu na Torze Poznań musiał odpierać ataki ze strony Łukasza Byśkiniewicza.

Ratajczak dzień wcześniej wywalczył pole position i utrzymał prowadzenie przed Marcinem Fedderem. Już na starcie dołączył do nich Byśkiniewicz, wyprzedzając samochód innej klasy. Ratajczak i Byśkiniewicz sprawnie pięli się w górę klasyfikacji generalnej wyścigu, natomiast Fedder spadł na pierwszym okrążeniu za Grzegorza Grzybowskiego.

Gdy stawka łączonego wyścigu się uformowała, Ratajczak i Byśkiniewicz jechali jeden za drugim. Debiutujący w ten weekend dziennikarz telewizyjny wywierał presję na liderze wyścigu i podjął kilka prób ataku – przymierzając się do ostatniej próby w końcówce wyścigu popełnił jednak błąd i wbił niewłaściwy bieg, przez co stracił 10 sekund i drugie miejsce na rzecz Feddera.

Pomimo zaciętości wyścigu, Ratajczak przekroczył więc linię mety z przewagą ponad sześciu sekund nad resztą stawki. Byśkiniewicz pozostał na podium, a kolejne miejsca zajęli Krzysztof Siadkowski, Grzegorz Grzybowski i Marcin Siadkowski.

Drugi wyścig pucharu Mazda MX-5 Cup Poland zaplanowano w niedzielę na 16:20.

P Nr Kierowca Rezultat
1 75 Krzysztof Ratajczak 15 okr.
2 35 Marcin Fedder + 6,220
3 55 Łukasz Byśkiniewicz + 10,826
4 25 Krzysztof Siadkowski + 1 okr.
5 45 Grzegorz Grzybowski + 1 okr.
6 15 Marcin Siadkowski + 1 okr.
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league