Ratajczak kontynuuje dominację w Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak pozostaje niepokonany w pucharze Mazda MX-5 Cup Poland. Lider klasyfikacji generalnej odniósł swoje piąte zwycięstwo z rzędu.

Ratajczak wystartował z trzeciej pozycji, pokonany w kwalifikacjach przez dołączających do stawki Piotra Więcka i Nikodema Wiśniewskiego. Po raz kolejny popisał się jednak znakomitym startem i szybko objął prowadzenie, które dowiózł aż do mety.

Początkowo najbliżej lidera znajdował się Wiśniewski, lecz na czwartym okrążeniu wyprzedził go Więcek i to on zaczął wywierać presję na Ratajczaku. Różnica pomiędzy nimi rzadko kiedy wynosiła więcej niż sekundę, a w samej końcówce Więcek zredukował dystans, lecz na mecie zabrakło mu do lidera 0,195 sekundy. Na 9. okrążeniu Wiśniewski spadł na czwartą pozycję za Marcina Feddera i nie zdołał go z powrotem dogonić. Piąty był Krzesimir Kwasiborski, a szósty Grzegorz Grzybowski.

Dzięki wygranej, Ratajczak powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 41 punktów nad Fedderem. Do końca sezonu pozostały jeszcze trzy wyścigi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league