Piotrowski ponownie najszybszy w kwalifikacjach Trofeo di serie

Debiutujący w ten weekend w Trofeo di serie powered by Moto Truck Rafał Piotrowski podtrzymuje trend, jaki utrzymuje się od początku sezonu – podczas każdej rundy ten sam kierowca wygrywa obie sesje kwalifikacyjne.

Triumfator sobotniego wyścigu rozpoczął kwalifikacje do szóstego tegorocznego wyścigu powoli, lecz doszedł do głosu w połowie sesji, wykręcając czas 2:08,070, a na swoim kolejnym kółku poprawił ten wynik na 2:07,574. Przechodzące od rana nad Poznaniem przelotne deszcze sprawiły, że kierowcy nawet nie zbliżyli się do czasów uzyskiwanych dzień wcześniej.

Najbliżej rezultatu pole position był lider klasyfikacji generalnej Piotr Ławski. Przez chwilę był on nawet na prowadzeniu, lecz ostatecznie zabrakło mu 0,325 sekundy do pierwszego pola startowego. Szybko kwalifikacje rozpoczął Rafał Gawkowski. Drugi we wczorajszym wyścigu zawodnik spadł jednak na trzecie miejsce z wynikiem o 0,820 sekundy gorszym od Piotrowskiego. Czwarty był Marcin Ganowski, za którym zakwalifikowali się Daniel Mikrut, Dawid Dziwok i Jarosław Adamiak.

Wyścig Trofeo di serie zaplanowano o godzinie 14:45.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league