Ratajczak niepokonany przez cały sezon Mazda MX-5 Cup Poland

Krzysztof Ratajczak nie zwolnił tempa pomimo zapewnienia sobie tytułu mistrzowskiego w inauguracyjnym cyklu Mazda MX-5 Cup Poland. Po starcie z końca stawki, odniósł on zwycięstwo także w ostatnim, ósmym wyścigu sezonu 2021.

Ratajczak nie przejechał żadnego okrążenia w porannych kwalifikacjach, przez co musiał startować do finałowego wyścigu z ostatniej pozycji. Pole position wywalczył Marcin Fedder, za którym plasowali się Nikodem Wiśniewski i Krzysztof Siadkowski.

Wiśniewski początkowo wyszedł na prowadzenie i po pierwszym okrążeniu miał ponad sekundę przewagi nad Fedderem. Ratajczak w tym czasie przebił się już na trzecią pozycję. Wiśniewski nie zdołał utrzymać się na prowadzeniu i po pięciu minutach spadł za Feddera i Ratajczaka – ta dwójka miała już między sobą rozstrzygnąć losy rywalizacji o zwycięstwo.

Choć Fedder skutecznie bronił pozycji przez połowę dystansu, to Ratajczak ostatecznie wyprzedził go i pokonał na mecie różnicą 0,397 sekundy. Podium uzupełnił Krzysztof Siadkowski, pokonując Marcina Siadkowskiego. Wiśniewski nie dojechał do mety, podobnie jak Grzegorz Grzybowski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league