Rusza liga Time Attack Poland

Rusza liga Time Attack Poland

W sezonie 2018 swój początek będzie miała nowa inicjatywa dla miłośników jazdy torowej – Time Attack Poland. Pierwsza edycja składać się będzie z siedmiu rund na torach w Polsce i z bonusowej rundy za granicą.

Tima Attack Poland to dodatkowa klasyfikacja, na którą składają się wyniki uzyskane podczas wybranych imprez typu track day – w sezonie 2018 poszczególne rundy odbędą się na torach w Łodzi, Pixers Ring, Ułężu, Kielcach, Silesia Ring, Jastrząb oraz Poznań. Dodatkową atrakcją jest bonusowa runda na torze Slovakia Ring, gdzie planowany jest pełnoprawny wyścig.

Jak zapewnia organizator, udział w Time Attack Poland może pozwolić na uzyskanie zniżek. Dla najlepszych uczestników każdej rundy oraz całej klasyfikacji przewidziane są nagrody – aby wspomóc ich sfinansowanie, uruchomiona została kampania na stronie wspieram.to/TAP.

Aby wystartować w Time Attack Poland konieczne jest posiadanie samochodu spełniającego przepisy poszczególnych torów, a także rejestracja na stronie TimeAttackPoland.pl. W celu wyrównania szans różnych samochodów, zostaną one podzielone na grupy według formuły „balance of performance”.

Uczestnicy Time Attack Poland mają szansę decydować na drodze głosowania o formule zawodów, kalendarzu oraz innych aspektach rywalizacji. Imprezy cyklu będą również atrakcyjne dla gości – ci będą mieli okazję m.in. zasiąść na fotelu pasażera wybranych aut.

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka