Gosia Rdest na Nürburgringu

Gosia Rdest nie daje o sobie zapomnieć ani na chwilę – już w ten weekend zobaczymy ją na torze Nürburgring podczas piątej rundy ADAC TCR Germany.

Nürburgring to marzenie każdego fana motorsportu – jeżeli któryś niemiecki tor zasługuje na miano legendarnego, to właśnie ten, zwany przez Niemców po prostu Die Ringe. Seria ADAC TCR Germany w tym roku prezentuje bardzo wysoki poziom. W stawce 44 zawodników znajdziemy zarówno bardzo doświadczonych kierowców po czterdziestce jak i młode talenty, dopiero torujące sobie ścieżkę kariery w świecie motorsportu.

„Wracam do zmagań za sterami mojej Audiczki, którą nazwałam imieniem Jessica, bo jest trochę jak kapryśna kobieta. Ostatnio dała mi popalić podczas rundy na Zandvoort. W trakcie drugiego wyścigu odmówiła współpracy i z awarią silnika musiałam zjechać do boksu. Liczę na to, że ten weekend przyniesie tylko pozytywne niespodzianki. Bardzo lubię Nürburgring – samą nitkę, jak i wyjątkową atmosferę święta motoryzacji, którą czuć tam na każdym kroku. Cieszę się również, że uniknę fali upałów, która nawiedziła Polskę – na Nürburgringu ma być pochmurnie i znacznie chłodniej” – śmieje się Gosia. W istocie, tor słynie z kapryśnej i zmiennej pogody, a słoneczne dni są tam rzadkością.

Weekend wyścigowy składa się z piątkowych treningów, kwalifikacji (kierowcy są podzieleni na dwie grupy z racji na dużą liczbę samochodów) oraz dwóch wyścigów – jeden odbywa się w sobotę, drugi w niedzielę, oba w samo południe.

Transmisję z wyścigów można oglądać online pod linkiem adac-motorsport.de. Wyścigi emituje również telewizja Sport1.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league