Gosia Rdest na Nürburgringu

Gosia Rdest nie daje o sobie zapomnieć ani na chwilę – już w ten weekend zobaczymy ją na torze Nürburgring podczas piątej rundy ADAC TCR Germany.

Nürburgring to marzenie każdego fana motorsportu – jeżeli któryś niemiecki tor zasługuje na miano legendarnego, to właśnie ten, zwany przez Niemców po prostu Die Ringe. Seria ADAC TCR Germany w tym roku prezentuje bardzo wysoki poziom. W stawce 44 zawodników znajdziemy zarówno bardzo doświadczonych kierowców po czterdziestce jak i młode talenty, dopiero torujące sobie ścieżkę kariery w świecie motorsportu.

„Wracam do zmagań za sterami mojej Audiczki, którą nazwałam imieniem Jessica, bo jest trochę jak kapryśna kobieta. Ostatnio dała mi popalić podczas rundy na Zandvoort. W trakcie drugiego wyścigu odmówiła współpracy i z awarią silnika musiałam zjechać do boksu. Liczę na to, że ten weekend przyniesie tylko pozytywne niespodzianki. Bardzo lubię Nürburgring – samą nitkę, jak i wyjątkową atmosferę święta motoryzacji, którą czuć tam na każdym kroku. Cieszę się również, że uniknę fali upałów, która nawiedziła Polskę – na Nürburgringu ma być pochmurnie i znacznie chłodniej” – śmieje się Gosia. W istocie, tor słynie z kapryśnej i zmiennej pogody, a słoneczne dni są tam rzadkością.

Weekend wyścigowy składa się z piątkowych treningów, kwalifikacji (kierowcy są podzieleni na dwie grupy z racji na dużą liczbę samochodów) oraz dwóch wyścigów – jeden odbywa się w sobotę, drugi w niedzielę, oba w samo południe.

Transmisję z wyścigów można oglądać online pod linkiem adac-motorsport.de. Wyścigi emituje również telewizja Sport1.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze