Kwalifikacje do wyścigu 24-godzinnego w Dubaju zakończyły się szczęśliwie dla zespołu Gosi Rdest. Samochód, którym pojedzie Polka wystartuje jutro z pole position w klasie GT4.

Samochód, w którym Gosia Rdest jedzie w wyścigu 24-godzinnym w Dubaju zakwalifikował się na pole position w swojej klasie. Drugie Audi R8 LMS GT wystawiane przez zespół Phoenix Racing uplasowało się na P4 do startu. Było to pewnym zaskoczeniem, ponieważ to właśnie drugi samochód, do którego skompletowano pięciu bardzo doświadczonych zawodników z Hong Kongu, był typowany na faworyta.

Gosia Rdest dzieli samochód z Philipem Ellisem, Joonasem Lappalainenem i Louisem Jasperem. Audi R8 LMS GT startuje w klasie GT4 i wygląda na to, że ma spore szanse na dobry wynik. Za każdym razem zespół podkreśla jednak, że wyścig w Dubaju jest przede wszystkim okazją dla młodych kierowców na zapoznanie się z nowym samochodem i przygotowaniem do sezonu.  

Wyścig 24H Dubai startuje w piątek o godzinie 11:00 czasu polskiego. Kierowcą, który rozpocznie wyścig będzie prawdopodobnie Joonas Lappalainen jako najbardziej doświadczony z zawodników.

Livestream z wyścigu można śledzić na kanale na YouTube: https://www.youtube.com/user/24HSeries 

Onboard live z samochodu Gosi Rdest dostępny będzie na kanale na YouTube: https://www.youtube.com/user/chillbobie 

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race