BM Racing Team najlepszy na inauguracji Clio Cup Central Europe

Zawodnik częstochowskiego zespołu wyścigowego BM Racing Team Karol Urbaniak zwyciężył w obu wyścigach otwierających tegoroczny sezon Clio Cup Central Europe.

W obu startach, ubiegłoroczny mistrz tej serii w klasie Rookie, niemal od samego początku obejmował prowadzenie, którego bronił do samego końca. Wyniki Karola Urbaniaka oraz pozostałych kierowców BM Racing Team pozwoliły objąć prowadzenie w klasyfikacji zespołów wyścigowych. Na podium zawodów dwa razy stawał Barłomiej Mirecki, który odbierał nagrodę, jako szef teamu. Sam Karol został liderem klasyfikacji generalnej. 

„To był szalony weekend. Nadal ciężko mi uwierzyć, że zwyciężyliśmy w dwóch wyścigach pierwszej rundy CCCE! Od samego początku i pierwszych treningów wiedziałem, że jestem szybki i jestem w stanie walczyć o najwyższe pozycje. Dobra strategia w kwalifikacjach pozwoliła uzyskać trzecie pole startowe do pierwszego wyścigu. Plan był prosty – przebić się jak najszybciej i uciekać do przodu. Już po pierwszym okrążeniu objąłem prowadzenie, którego nie oddałem. W drugim wyścigu, po starcie z czwartej pozycji, od razu po starcie przebiłem się o dwa oczka do przodu i podczas pierwszego wyjazdu Safety Car zajmowałem drugą pozycję. Zaraz po restarcie udało mi się wyprzedzić Alberta Legutko. Na kilka minut do końca miał miejsce bardzo groźny wypadek, w skutek którego wyścig został przerwany a o wynikach ostatecznych zadecydowało okrążenie poprzedzające. To był bardzo dobry weekend. Wyjeżdżam z Oschersleben jako lider klasyfikacji generalnej co jest bardzo dobrym prognostykiem na resztę sezonu. Z tego miejsca chciałbym podziękować całemu zespołowi BM Racing Team za super przygotowanie auta, dziękuję także wszystkim moim sponsorom, rodzinie oraz wszystkim, którzy trzymali kciuki! Widzimy się w maju na Red Bull Ringu” – mówi Karol Urbaniak.

Bardzo dobrą dyspozycją w pierwszych wyścigach sezonu wykazał się Paweł Wysmyk. Drugi wicemistrz Polski KIA Lotos Race z roku 2016 powrócił do ścigania po rocznej przerwie. Podczas pierwszego weekendu wyścigowego w nowym samochodzie, po nieudanych kwalifikacjach, w obu wyścigach awansował z 19. pozycji do top 10.

„Jestem bardzo zadowolony z weekendu na torze Oschersleben. To pierwsza runda w nowej serii Renault Clio Cup i jednocześnie pierwsze moje starty po półtora roku przerwy. Kwalifikacje poszły mi poniżej oczekiwań, gdyż wykręciłem 19. czas, natomiast w obu wyścigach udało mi się przebić do pierwszej dziesiątki i jestem bardzo zadowolony z mojego tempa. Cieszę się, że mogę być znowu częścią zespołu BM Racing i czekam z niecierpliwością na kolejne rundy sezonu” – mówi Paweł Wysmyk.

„Jesteśmy bardzo zawdowoleni wynikiem Karola Urbaniaka i to bardzo dobre rozpoczęcie sezonu. To dopiero pierwsza runda serii Clio Cup Central Europe, dlatego przed nami dużo pracy. Szkoda, że kwalifikacje potoczyły się dla pozostałych naszych zawodników niezbyt dobrze, ale ich chęć walki i głód sukcesu pozwala być spokojnym jeśli chodzi o wyniki w kolejnych startach” – wyjaśnia szef BM Racing Team Barłomiej Mirecki.

Pozycje kierowców BM Racing Team w wyścigu nr 1:
1. Karol Urbaniak
9. Paweł Wysmyk
20. Tomasz Wójcik
21. Szymon Ładniak

Pozycje kierowców BM Racing Team w wyścigu nr 2:
1. Karol Urbaniak
15. Szymon Ładniak 
22. Paweł Wysmyk
26. Tomasz Wójcik

Kolejna runda serii Clio Cup Central Europe w maju na austriackim torze Red Bull Ring.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league