Smorawiński w top 10 pierwszych kwalifikacji sezonu

Wojciech Smorawiński wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu pierwszego tegorocznego weekendu wyścigowego cyklu 318 is Cup PL, jaki rozpoczął się na Torze Poznań.

Trzeci zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw nie stawiał przed weekendem wygórowanych oczekiwań, a to ze względu na start w starszym samochodzie generacji E30 – zespół Smorawiński Motorsport, działający we współpracy z Auto Ssport Serwis Wiktor Gasenko, zbudował już nowy pojazd generacji E36, lecz jego debiut został odłożony z uwagi na niewielką ilość testów.

Czasy uzyskiwane podczas treningów pozwalały myśleć o zakwalifikowaniu się w okolicach piątego miejsca, lecz podczas swojej mierzonej próby na nowych oponach Poznaniak został przyblokowany przez jednego z rywali, przez co musiał zadowolić się czasem 1:52,931 i dziesiątym miejscem na starcie pierwszego wyścigu.

„Nasze okrążenie nie było idealne, bowiem zostałem przyblokowany «na Radarze» i straciłem przez to trochę czasu. W naszym zasięgu był wynik 1:52,0, który plasowałby nas w okolicach piątego miejsca” – wyjaśniał Smorawiński. „Na tych oponach ma się praktycznie tylko jedną szansę na przejechanie szybkiego okrążenia, później tempo spada nawet o około sekundę. Najlepiej zademonstrował to [zdobywca pole position] Bartek [Palusko], który przejechał tylko trzy kółka”.

„Zakwalifikowaliśmy się gorzej niż wskazywałoby na to nasze tempo, zatem [w sobotę] będziemy próbować przebijać się do przodu. Dziesiąte miejsce jest o tyle dobre, że daje prawo startu z pole position do drugiego wyścigu [po odwróceniu kolejności kwalifikacji]”.

Sobotni wyścig 318 is Cup odbędzie się o godzinie 12:45.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league