Dwa pole position Madziary

Bartłomiej Madziara wygrał piątkowe kwalifikacje do wyścigu sprinterskiego klasy 3 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz do pierwszej rundy Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego.

Po niezwykle udanym debiutanckim sezonie na torach WSMP, Madziara podjął nowe wyzwanie i przystąpił do rywalizacji w nowym samochodzie, wzorowanym na mistrzowskim BMW 320si. Za konstrukcję pojazdu odpowiedzialny był warsztat Precision Sport Service.

W kwalifikacjach do wyścigu klasy DN3 mieszkaniec Szczawna-Zdroju uzyskał czas 1:43,244, z kolei w odbywającej się wieczorem czasówce MPHR 1:44,127 – w obu przypadkach pokonał o ponad pół sekundy następnego w tabeli Aleksandra Robaka.

„Jestem bardzo zadowolony po pierwszych kwalifikacjach sezonu” – powiedział Madziara. „Chłopaki z PSS spisali się znakomicie i samochód spisywał się bez zarzutu. Z pewnością jest jeszcze wiele potencjału w samochodzie jak i we mnie, zatem wraz z upływem sezonu będziemy starali się jechać coraz szybciej. Póki co, spełniliśmy cele stawiane przed kwalifikacjami, co mnie bardzo cieszy”.

„Oczywiście byłoby wspaniale przełożyć wyniki kwalifikacji na dwa zwycięstwa, ale nie będzie to łatwe, bowiem Olek [Robak] będzie w wyścigach bardzo szybki”.

Pierwszy wyścig DN3 odbędzie się w sobotę o 11:05, natomiast wyścig godzinny rozpocznie się o 15:45.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league