Dwa zwycięstwa na zakończenie weekendu

Bartłomiej Madziara zakończył czerwcową rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań zwycięstwami w wyścigu godzinnym oraz drugim z wyścigów sprinterskich klasy DN3.

Po pechowym początku zawodów, kiedy to przebita opona dokonała uszkodzeń w BMW E90, zespół Precision Sport Service przywrócił samochód do pełnej sprawności na czas sobotniego wyścigu godzinnego.

Krótko po starcie, Madziara wyprzedził swojego głównego rywala Aleksandra Robaka i zaczął budować przewagę na czele swojej klasy. Po udanym pitstopie, pozostał on na czele i ostatecznie przyjechał na metę z przewagą 35 sekund. Było to trzecie zwycięstwo kierowcy ze Szczawna-Zdroju w takiej samej ilości wyścigów. Na dwie rundy przed końcem sezonu, powiększył on swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do sześciu punktów.

Tego samego dnia Madziara zdominował również kwalifikacje do drugiego z wyścigów DN3, pokonując Robaka różnicą 1,381 sekundy. Co prawda w trakcie niedzielnej rywalizacji znów napotkał na problemy z systemem ABS, utrzymał tempo pozwalające na odniesienie zwycięstwa z przewagą dwóch sekund nad swoim rywalem i powiększył tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 55 punktów.

„Przywieźliśmy na ten weekend kilka nowych części, zatem musieliśmy na nowo uczyć się samochodu” – powiedział. „Mieliśmy trochę pecha, w piątek najechałem na część innego auta, co było zupełnie poza moją kontrolą i kosztowało nas to trochę punktów. Zespół wykonał jednak świetną robotę i pomimo drobnych późniejszych problemów osiągnęliśmy maksimum tego, co było możliwe”.

Kolejna runda WSMP odbędzie się w dniach 6-8 lipca, również na Torze Poznań.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1