Doskonały początek weekendu

Bartłomiej Madziara rozpoczął lipcową rundę Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na Torze Poznań od dwóch pole position oraz wygranych w obu sobotnich wyścigach.

Kierowca BMW E90 powiększył tym samym swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej zarówno we sprinterskiej klasie DN3 jak i w długodystansowej rywalizacji Mistrzostw Polski Wyścigu Godzinnego, gdzie startuje w klasie D4 2000.

Weekend na Torze Poznań rozpoczął się od kwalifikacji do wyścigów obu cykli. W «czasówce» do rundy DN3 mieszkaniec Szczawna-Zdroju uzyskał swój najlepszy czas 1:41,482 i pokonał swojego głównego rywala Aleksandra Robaka różnicą 2,767 sekundy. Choć w kwalifikacjach do wyścigu godzinnego Madziara był nieznacznie wolniejszy, to jego przewaga nad resztą klasy wyniosła już prawie trzy i pół sekundy.

W sobotni poranek, Madziara pewnie dopisał do swojego konta 75 punktów na zwycięstwo, pokonując o okrążenie więcej od swoich rywali Bartosza Walkowiaka i Aleksandra Robaka. Dzięki szóstemu w tym sezonie triumfowi, powiększył swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej do 80 punktów. Reprezentant zespołu PSS powtórzył swój sukces w popołudniowym wyścigu godzinnym, również pokonując o okrążenie więcej od drugiego w klasie Robaka. Podium uzupełnił Piotr Kowner.

„Samochód spisuje się zgodnie z oczekiwaniami i nie mamy już problemów, które przeszkadzały nam podczas poprzedniej rundy” – komentował Madziara. „W kwalifikacjach była szansa, aby pojechać jeszcze szybciej, ale wolniejszy samochód przeszkodził mi podczas mojego okrążenia. Wyścig sprinterski przebiegł po mojej myśli, z kolei w rywalizacji godzinnej musiałem od samego początku kontrolować tempo, aby zadbać o opony. Olek [Robak] przyjął inną strategię i zaatakował na początku, przez co brakowało mu później przyczepności”.

W niedzielę przed Madziarą jeszcze jedna runda klasy DN3. Wyścig na dystansie 25 minut + jedno okrążenie rozpocznie się o godzinie 14:35.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1