Awans o 12 pozycji w niedzielnym wyścigu

Wojciech Smorawiński zakończył niedzielny wyścig lipcowej rundy 318 is Cup PL na ósmej pozycji, notując tym samym awans o dwanaście miejsc.

Po wypadku w sobotniej rywalizacji, kierowca z Poznania ustawił się na 20. polu startowym do niedzielnego wyścigu. Już na pierwszym okrążeniu awansował na 14. lokatę, korzystając przy tym na zamieszaniu jakie powstało w trzecim zakręcie, po czym systematycznie piął się w górę stawki, by po czterech okrążeniach znaleźć się tuż poza pierwszą dziesiątką.

Po trwającym kilka okrążeń pojedynku z Arturem Lempertem, Smorawiński awansował na 10. lokatę, a na dziewiątym okrążeniu wyprzedził także Przemysława Wójcickiego. Wyścig zakończył się za samochodem bezpieczeństwa, po tym jak Bartosz Grzelecki uderzył w barierę na prostej startowej, co dało ostatecznie Smorawińskiemu ósme miejsce na mecie.

„Zaliczyliśmy w tym wyścigu spory awans” – komentował reprezentant BMW Smorawiński. „Do połowy dystansu dobrze mi się jechało, później zacząłem mieć pewne problemy z oponami. Zawodnicy przede mną dobrze się bronili, zatem nie było łatwo. Utknąłem przez pewien czas za Arturem Lempertem, a później za Dawidem Bokiejem, którego nie udało się wyprzedzić – zaważyło o tym kilka moich błędów, które pozwoliły Dawidowi na skuteczną obronę i nie udało się awansować wyżej niż na ósme miejsce”.

„Wynik jest zadowalający – weszliśmy do pierwszej dziesiątki. Jest pewien niedosyt, że nie udało się zakończyć przynajmniej o jeszcze dwie pozycje wyżej, patrząc na to jak na początku wyścigu Karol Wyka również spadł wgłęb stawki, a ukończył na trzecim miejscu. Była okazja ku temu, aby usiąść na jego zderzaku i podążać za nim do przodu, ale nie daliśmy rady”.

Pomimo zdobycia punktów tylko w niedzielnym wyścigu, Smorawiński awansował w miniony weekend o dwie pozycje w klasyfikacji generalnej, gdzie zajmuje obecnie ósmą lokatę. Do końca sezonu 318 is Cup PL pozostały dwie podwójne rundy, z których kolejna odbędzie się w dniach 10-12 sierpnia na torze Slovakia Ring.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1