Półmetek sezonu dla Madziara Motorsport

Bartłomiej Madziara i Bartosz Grzelecki przystąpią w nadchodzący weekend na Torze Poznań do trzeciej tegorocznej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w wyścigach sprinterskich oraz rywalizacji długodystansowej.

Dzięki wygranej w trzech z czterech dotychczasowych wyścigów sprinterskich klasy DN4, Madziara pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej, z przewagą 30 punktów nad drugim w tabeli Mikołajem Jóźwiakiem. Do lipcowych zawodów na torze Poznań Madziara przystępuje jako faworyt, zważywszy na pewną i regularną formę prezentowaną od czasu przesiadki do BMW E90 na początku poprzedniego sezonu.

Bartosz Grzelecki, który dołączył do zespołu Madziara Motorsport w przerwie przed sezonem 2019, współtworzy załogę dwugodzinnego wyścigu długodystansowego. Dzięki wygranej w obu dotychczasowych rundach, duet Madziara-Grzelecki zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej klasy D4 2000 i będzie liczyć na powiększenie swojej przewagi nad Bartoszem Koziełem, który w ten weekend będzie mieć innego zmiennika niż w poprzednich rundach tego sezonu.

W piątek zaplanowano kwalifikacje do pierwszego wyścigu sprinterskiego oraz rywalizacji długodystansowej. W sobotę o 10:50 odbędzie się pierwszy z dwóch 25-minutowych wyścigów DN4, a o 16 wystartuje dwugodzinny wyścig Endurance. W niedzielę rano odbędą się kwalifikacje do drugiego wyścigu DN4, który to zaplanowano na 15:40.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze