Półmetek sezonu dla Madziara Motorsport

Bartłomiej Madziara i Bartosz Grzelecki przystąpią w nadchodzący weekend na Torze Poznań do trzeciej tegorocznej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w wyścigach sprinterskich oraz rywalizacji długodystansowej.

Dzięki wygranej w trzech z czterech dotychczasowych wyścigów sprinterskich klasy DN4, Madziara pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej, z przewagą 30 punktów nad drugim w tabeli Mikołajem Jóźwiakiem. Do lipcowych zawodów na torze Poznań Madziara przystępuje jako faworyt, zważywszy na pewną i regularną formę prezentowaną od czasu przesiadki do BMW E90 na początku poprzedniego sezonu.

Bartosz Grzelecki, który dołączył do zespołu Madziara Motorsport w przerwie przed sezonem 2019, współtworzy załogę dwugodzinnego wyścigu długodystansowego. Dzięki wygranej w obu dotychczasowych rundach, duet Madziara-Grzelecki zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej klasy D4 2000 i będzie liczyć na powiększenie swojej przewagi nad Bartoszem Koziełem, który w ten weekend będzie mieć innego zmiennika niż w poprzednich rundach tego sezonu.

W piątek zaplanowano kwalifikacje do pierwszego wyścigu sprinterskiego oraz rywalizacji długodystansowej. W sobotę o 10:50 odbędzie się pierwszy z dwóch 25-minutowych wyścigów DN4, a o 16 wystartuje dwugodzinny wyścig Endurance. W niedzielę rano odbędą się kwalifikacje do drugiego wyścigu DN4, który to zaplanowano na 15:40.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league