Gościnny start Rdest w Alpine Europe Cup

Sezon 2019 dla Gosi Rdest to plejada nowych doświadczeń i wyzwań. Inauguracyjny 24-godzinny wyścig w Dubaju, wyścigi Formułą 3 w W Series, pierwszy start w GT3. Październik nie zwolnił tempa zawodniczki – już w najbliższy weekend Polka zaprezentuje się na torze Paul Ricard, gdzie weźmie udział w pucharze Alpine Europe Cup.

„Bardzo cieszę się z możliwości startu w pucharze Alipne Europe Cup. Z samochodem GT4 miałam już do czynienia. Startowałam w zeszłym roku w GT4 European Series za kierownicą Audi R8 LMS GT4. Ogromnie się cieszę, że dostałam szansę od mojego partnera Bahco, pojadę samochodem w ich barwach. Tor jest dla mnie zupełnie nowy, na pewno dam z siebie wszystko. Mamy troszkę mało jeżdżenia bo jedynie dwie sesje treningowe, a następnie od razu kwalifikacje” – mówi Gosia Rdest dzień przed spróbowaniem swoich sił na torze.

Reaktywowana w ubiegłym sezonie seria Alpine Europ Cup  po 30 latach skupiła na sobie nie tylko uwagę fanów motorsportu. Po pierwszym sezonie 2018 zakończonym sukcesem, opracowany przez zespół Signatech program zawodów monomarkowych na ten rok wzbudził duże zainteresowanie wśród zawodników.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league