Rdest wystartuje w 24h Dubai

W najbliższy weekend swój pierwszy start w sezonie 2020 zaliczy Gosia Rdest. Polka po raz piąty wystartuje w dwudziestoczterogodzinnym wyścigu na torze Dubai Autodrom w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

24h Dubai stanowi nieformalne rozpoczęcie roku w świecie wyścigów samochodowych. Wyścig ten odbył się po raz pierwszy w 2006 roku i z każdą kolejną edycją zyskuje na znaczeniu międzynarodowym wśród zespołów, kierowców oraz producentów.

„Start w Dubaju to już swoista tradycja. Bardzo się cieszę, że tutaj startuję” – jest to świetna rozgrzewka przed sezonem. W tym roku ponownie zasiadłam za kierownicą pucharowego Porsche zespołu MRS GT-Racing. Moi partnerzy z ekipy to doświadczeni kierowcy. Nie mogę się już doczekać. Zapowiada się na bardzo gorący wyścig. Jest to „długi dystans”, więc przede wszystkim chcemy przejechać całe dwadzieścia cztery godziny bez problemów, a nie skupiamy się na czasach pojedynczych okrążeni. Kluczem do sukcesu będzie powtarzalność, systematyczność, a także odrobina szczęścia”. – powiedziała Polka w przerwie między treningami.

Dla Gosi Rdest będzie to już piąty start w Dubaju, a czwarty z rzędu. Za kierownicą Porsche 991-II Cup #989 będzie zmieniała się z Olliem Hancockiem i Johnem Hartshornem z Wielkiej Brytanii oraz Finem Jukką Honkavuorim.

Do startu w tegorocznej edycji 24h Dubai zgłoszono 77 załóg rywalizujących w 8 klasach. Kwalifikacje dla zawodników w autach GT odbędą się w czwartek 9 stycznia o godzinie 12:40. Wyścig rozpocznie się w piątek 10 stycznia o 12:00 i zakończy w sobotę 11 stycznia po godzinie 12:00.

Starty Gosi Rdest w 24h Dubai:
2015: 51. miejsce ogólnie, 9. w klasie A2
2017: 52. miejsce ogólnie, 3. w klasie TCR
2018: 26. miejsce ogólnie, 1. w klasie GT4
2019: 18. miejsce ogólnie, 2. w klasie 991

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league