Postępy Kaprzyka w debiucie w Formule 4

Mateusz Kaprzyk zadebiutował w prestiżowych mistrzostwach Włoch Formuły 4, dwa z trzech wyścigów na torze w Misano kończąc na piętnastej pozycji i dokonując systematycznych postępów.

Osiemnastoletni kierowca z Katowic zadebiutował w wyścigach Formuły 4 po zaledwie piętnastu dniach testowych za sterami bolidu jednomiejscowego. Mimo wszystko był w stanie zakwalifikować się do wyścigów na trudnym torze w Misano w środku międzynarodowej stawki, liczącej 22 zawodników z całego świata.

Po piętnastym miejscu w pierwszym, sobotnim wyścigu, który ukończył zaledwie kilka sekund za punktowaną dziesiątką, kartingowy mistrz Polski z 2018 roku rozpoczął niedzielę od siedemnastej pozycji w drugim wyścigu. Następnie w trzecim i ostatnim starcie ponownie wywalczył piętnastą lokatę.

Druga runda międzynarodowych mistrzostw Włoch Formuły 4 odbędzie się w ostatni weekend sierpnia na torze Imola. Już w najbliższą środę i czwartek Kaprzyka i jego ekipę Cram Motorsport czekają z kolei dwudniowe testy na austriackim Red Bull Ringu, gdzie w połowie września odbędzie się trzecia z siedmiu rund cyklu.

Mateusz Kaprzyk: „Mój debiut w Formule 4 upłynął pod znakiem bardzo intensywnej pracy. Nie bez powodu te zawody mają opinię jednej z najmocniejszych serii wyścigowych na świecie. Choć teoretycznie to mistrzostwa Włoch, to jednak nigdy nie wygrał ich kierowca z tego kraju. W pierwszej kwalifikacji straciłem do pole position tylko osiem dziesiątych sekundy, ale w tak ekstremalnie ściśniętej stawce oznaczało to dopiero czternaste pole startowe. Choć przejechałem znacznie mniej dni testowych niż większość moich rywali, po cichu liczyłem, że uda nam się w ten weekend powalczyć o finisz w punktowanej dziesiątce, co byłoby ogromnym sukcesem. Ostatecznie zabrakło do tego niewiele, ale podczas dwóch pierwszych wyścigów zmagałem się z podsterownością. Dziękuję zespołowi, który intensywnie pracował razem ze mną nad znalezieniem odpowiednich ustawień, dzięki czemu w trzecim wyścigu czułem się za kierownicą dużo lepiej, a to bardzo budujące przed kolejnymi rundami. Przed nami jeszcze dużo ciężkiej pracy, ale jesteśmy na dobrej drodze.”

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze