Doskonały weekend Ładniaka w TCR Germany

Niemiecki tor wyścigowy w Badenii-Wirtembergii, położony w pobliżu miasta Hockenheim wybudowany został w 1936 na potrzeby testów Mercedesa. Rozgrywają się tutaj najważniejsze wyścigi, z F1 na czele. W miniony weekend odbyły się tutaj między innymi kolejne rundy TCR Germany, jak zwykle na bardzo wysokim poziomie, z bardzo dobrymi zawodnikami i fabrycznie przygotowanymi samochodami.

Oba wyścigi padły łupem Hyundai i30 N TCR prowadzonych przez niemieckich kierowców. Doskonale wypadł w tej bardzo silnej stawce Szymon Ładniak, kierowca Akademii Orlen Team, prowadzący Volkswagena Golfa GTI TCR. Pierwszy wyścig ukończył na siódmym miejscu, awansując potem na miejsce piąte, drugi na miejscu ósmym. Warto dodać, że samochód lubelskiego kierowcy jako gościa w rozgrywkach, obciążony był dodatkowo 20 kilogramowym ciężarem.

Szymon Ładniak: „To nie był wyścig, to była wojna. Cały czas coś się działo, bardzo dużo walki, cały czas były wyprzedzenia, ataki, dotknięcia – byłem co najmniej dwa razy wypchnięty, To był bardzo agresywny wyścig, cały czas w kontakcie, cały czas w walce. Siódme miejsce jest bardzo dobrym wynikiem, tym bardziej że uzyskane z walki na torze”.

„Drugi wyścig był dużo spokojniejszy, chociaż już na pierwszym okrążeniu zderzyły się trzy prowadzące samochody. Jazda przez kilka okrążeń za Safety carem trochę uspokoiła atmosferę, ale i tak było dużo walki i jazdy zderzak w zderzak. W moim przypadku pierwsza część bardziej spokojna, a potem zwycięska walka do ostatniego okrążenia z fabrycznie przygotowanym Oplem”.

„Ten tor jest w pewien sposób wyjątkowy. Wynika to z charakterystyki w jaki sposób są ułożone zakręty. Są one bardzo nietypowe i niepowtarzalne. Na przykład pierwszy zakręt po starcie czy Arena Mercedesa, gdzie są bardzo wąskie zakręty, ale mocno profilowane. Zawsze bardzo dużo się tutaj dzieje i mimo że jest wąsko, to jest dużo akcji i można wyprzedzać. Również wyjątkowy jest długi łuk po drugim zakręcie, gdzie osiągnąłem szybkość 240 km/godz”.

Szkoda, że Szymon Ładniak gościnnie startujący w TCR Germany nie może zdobywać punktów, bowiem po sobotnio-niedzielnych wyścigach znalazłby się wysoko w klasyfikacji TCR Germany.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league