Mocny akcent na koniec sezonu Szymona Ładniaka

W miniony weekend na położonym niedaleko Budapesztu torze Formuły 1 Hungaroring, podczas ESET V4 CUP, rozegrana została ostatnia runda TCR Eastern Europe Trophy. Były to również dwa ostatnie wyścigi na zakończenie sezonu Szymona Ładniaka.

W pierwszym z nich, rozegranym na suchym torze, lubelski kierowca zajął siódme miejsce, na ostatnim okrążeniu tracąc lepszą lokatę po uniknięciu kolizji z atakującym go przez większość okrążeń rywalem. Jednak po ogłoszeniu oficjalnych wyników, po krzywdzącej decyzji sędziów i nałożeniu karnych sekund za "track limity" znalazł się na dziewiątym miejscu. Notabene Serbowi Dušanovi Borkovičovi, tego rocznemu Mistrzowi TCR Eastern Europe Trophy, również dołożono karne sekundy…i szybko je cofnięto. Bowiem w przeciwnym razie nie wygrałby wszystkich eliminacji!

W drugi wyścigu poprowadzonym w deszczowej aurze na mokrym torze, Szymon Ładniak po bardzo dobrej jeździe zajął doskonałe piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i trzecie wśród juniorów, będąc najszybszym polskim kierowcą w stawce.

Szymon Ładniak: „Pierwszy wyścig był spokojny, W porównaniu do zawodów na Hockenheim czy Red Bull Ringu, tutaj niedużo się działo. W zasadzie jego losy rozstrzygnęły się już na starcie. Dobrze wystartowałem i przez cały czas walczyłem tylko z Michalem Makešem. Skończyła się ona na ostatnim okrążeniu, kiedy oddałem pozycję ze względu na bezpieczeństwo, bowiem przez głupi manewr w jego wykonaniu obaj mogliśmy znaleźć się na bandzie i nie ukończyć zawodów”.

„Drugi wyścig był pierwszym mokrym w tym sezonie. Nie padało, ale na torze stała woda i było ślisko. Zająłem w nim piąte miejsce, co jest wyrównaniem najlepszego wyniku tego sezonu. Ściganie się po mokrym nie jest ulubioną rzeczą przez większość zawodników, ja jednak lubię takie warunki. Cieszę się nie tylko z wywalczonego miejsca i dobrego tempa, ale także z tego, że okazałem się najszybszym polskim kierowcą w tym wyścigu".

Przed Szymonem Ładniakiem "zimowa" przerwa w startach. O jego planach ma następny sezon dowiemy się niebawem.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league