Kaprzyk testuje prototyp LMP3 w Barcelonie

Mateusz Kaprzyk zakończył sezon 2020 udanymi, dwudniowymi testami 460-konnego prototypu klasy LMP3 na torze Formuły 1 w Barcelonie. 19-latek z Katowic, kartingowy mistrz Polski z 2017 roku, ma za sobą debiutancki sezon w wyścigach bolidów jednomiejscowych. W jego trakcie został pierwszym Polakiem, który wywalczył punkty w prestiżowych mistrzostwach Włoch Formuły 4.

Na zakończenie roku Kaprzyk wrócił jednak za kierownicę prototypu hiszpańskiej ekipy Virage, z którą rok temu startował w wyścigach klasy LMP3 w europejskim cyklu Ultimate Cup Series. Młody Polak spędził dwa dni na torze Formuły 1 w Barcelonie, za kierownicą Ligiera JS P320 pokonując w tym czasie ponad 600 kilometrów i poprawiając swoje rekordowe czasy z poprzednich testów.

Mateusz Kaprzyk: „Te testy były świetnym pomysłem i przebiegły bardzo dobrze. Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie klasy i serii, w której wystartuje w sezonie 2021, ale chciałem przetestować prototyp LMP3, ponieważ rok temu świetnie się w nim czułem. Tak samo było przez dwa ostatnie dni. 460 koni mechanicznych mocy daje wielką frajdę, ale także wymaga ogromnej precyzji i bardzo płynnego stylu jazdy, co jest całkowitym przeciwieństwem bardzo specyficznych bolidów Formuły 4".

„Testy w Barcelonie pokazały, że zrobiłem w tym roku bardzo duże postępy jako kierowca. Swoje czasy z ostatniej wizyty tutaj poprawiłem o dwie sekundy, pokazując jednocześnie bardzo konkurencyjne i równe tempo. Świetnie czułem się także w garażu, dlatego bardzo dziękuję ekipie Virage za wyśmienite przygotowanie samochodu, ciężką pracę i bardzo dobrą atmosferę. LMP3 z pewnością jest jedną z opcji na przyszły rok, ale ostateczną decyzję podejmę dopiero za kilka tygodni. Póki co skupiam się na intensywnym treningu i przygotowaniach kondycyjnych do sezonu 2021".

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league