Udane testy Kaprzyka we Francji

19-letni Mateusz Kaprzyk ma za sobą udane, dwudniowe testy samochodu klasy LMP3 na francuskim torze Paul Ricard. Młody Polak we Francji testował 460-konny prototyp Ligier włoskiej ekipy EuroInternational, mistrzów Europy klasy LMP3 w długodystansowych wyścigach ELMS z sezonu 2019.

Podczas dwóch dni jazd na znanym z Formuły 1, liczącym 5,8 km torze Paul Ricard niedaleko Marsylii, kierowca z Katowic pokonał dokładnie 1001 kilometrów, czyli 171 okrążeń. Kartingowy mistrz Polski z sezonu 2017 ścigał się już prototypem LMP3 w cyklu Ultimate Cup w sezonie 2019. Rok temu został z kolei pierwszym Polakiem, który wywalczył punkty w prestiżowych mistrzostwach Włoch Formuły 4.

Pierwszy z sześciu tegorocznych wyścigów cyklu European Le Mans Series odbędzie się 18 kwietnia na torze F1 w Barcelonie.

Mateusz Kaprzyk: „To były bardzo udane testy. Paul Ricard to dla mnie nowy tor, ale dzięki pracy włożonej w przygotowania na symulatorze bardzo szybko się na nim odnalazłem i złapałem bardzo dobre tempo. Zaskoczyłem tym nie tylko zespół, ale także siebie samego, bo w końcu od ostatnich testów w Barcelonie minęły trzy miesiące. Samochód od pierwszych okrążeń prowadził się bardzo dobrze, dlatego nie musieliśmy poświęcać zbyt dużo czasu na pracę nad ustawieniami i mogliśmy skupić się na detalach związanych z jazdą. Ekipa EuroInternational zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i jak na mistrzów przystało, pracowała bardzo profesjonalnie przez całe testy. Świetnie się dogadujemy, więc mam nadzieję, że wkrótce znów spotkamy się na torze i w kwietniu ustawimy się razem na starcie cyklu ELMS.”

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league