Młodzi kartingowcy z Radomia punktują w Poznaniu

Bracia Antoni i Franciszek Bal wywalczyli punkty podczas ekscytującej, pierwszej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. Młodzi zawodnicy z Radomia już w lutym rozpoczęli swój drugi pełny sezon startów debiutując w prestiżowym, włoskim cyklu World Series Karting jako fabryczni kierowcy marki Intrepid. Teraz przyszedł czas na inaugurację sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski.

Na torze w Poznaniu wysokim dziesiątym miejscem w trzecim wyścigu finałowym klasy OK Junior w niedzielę rano zaimponował 11-letni Antoni Bal, który całe zawody zakończył na szesnastej pozycji, z dorobkiem sześciu oczek. Radomianin uzyskał także trzeci najlepszy czas okrążenia w czwartym finale. Z kolei w obu finałowych biegach kategorii Mini Rok punktował młodszy z braci, ośmioletni Franciszek, który ukończył zawody na piętnastej pozycji, sięgając po 21 punktów.

Antoni Bal: „Cieszę się, że wreszcie rozpoczęliśmy polski sezon kartingowy. To były bardzo emocjonujące zawody. Co prawda nie wszystko poszło po naszej myśli, ale mieliśmy bardzo dobre tempo, a ja jako kierowca wiem co mogę jeszcze poprawić, dlatego nie mogę się już doczekać kolejnych wyścigów”.

Franciszek Bal: „Mieliśmy dziś szansę na dużo lepsze wyniki, dlatego czuję spory niedosyt, ale po niezawinionej kolizji z drugiego sobotniego biegu eliminacyjnego dzisiaj trudno było przebić się wyżej. Tym bardziej że w drugim wyścigu ścigałem się w zupełnie nowych dla mnie warunkach, na mokrym torze, co było dla mnie pierwszym takim startem w tym roku, ale też bardzo cennym doświadczeniem”.

Jakub Wysocki: „To był dla nas bardzo pracowity i ekscytujący weekend. Antoni i Franciszek pokazali bardzo dobre tempo i sięgnęli po punkty, ale obaj mieli też w ten weekend trochę pecha. Antek miał szansę na pierwszą dziesiątkę, ale na tym torze nawet najmniejszy błąd jest bardzo kosztowny czasowo. Z kolei po uderzeniu przez rywala w drugim biegu eliminacyjnym Franek startował dziś z końca stawki, co bardzo utrudniło mu zadanie. Obaj mieli jednak dużo lepsze tempo niż sugerują to ostateczne wyniki, a to bardzo budujące przed kolejnymi wyścigami. Tym bardziej że za tydzień ścigamy się w Słomczynie”.

Już w następny weekend zawodnicy ekipy Motorsport Solutions wystartują w pierwszej rundzie serii Rok Cup Poland. W Słomczynie do Antoniego i Franciszka dołączy trzeci z Bal Brothers, Jan. Barwy zespołu z Radomia reprezentować będą także Antoni Lenart w klasie Junior Rok oraz Antoni Kalbarczyk w przejazdach pokazowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze