Młodzi kartingowcy z Radomia punktują w Poznaniu

Bracia Antoni i Franciszek Bal wywalczyli punkty podczas ekscytującej, pierwszej rundy Kartingowych Mistrzostw Polski na torze w Poznaniu. Młodzi zawodnicy z Radomia już w lutym rozpoczęli swój drugi pełny sezon startów debiutując w prestiżowym, włoskim cyklu World Series Karting jako fabryczni kierowcy marki Intrepid. Teraz przyszedł czas na inaugurację sezonu Kartingowych Mistrzostw Polski.

Na torze w Poznaniu wysokim dziesiątym miejscem w trzecim wyścigu finałowym klasy OK Junior w niedzielę rano zaimponował 11-letni Antoni Bal, który całe zawody zakończył na szesnastej pozycji, z dorobkiem sześciu oczek. Radomianin uzyskał także trzeci najlepszy czas okrążenia w czwartym finale. Z kolei w obu finałowych biegach kategorii Mini Rok punktował młodszy z braci, ośmioletni Franciszek, który ukończył zawody na piętnastej pozycji, sięgając po 21 punktów.

Antoni Bal: „Cieszę się, że wreszcie rozpoczęliśmy polski sezon kartingowy. To były bardzo emocjonujące zawody. Co prawda nie wszystko poszło po naszej myśli, ale mieliśmy bardzo dobre tempo, a ja jako kierowca wiem co mogę jeszcze poprawić, dlatego nie mogę się już doczekać kolejnych wyścigów”.

Franciszek Bal: „Mieliśmy dziś szansę na dużo lepsze wyniki, dlatego czuję spory niedosyt, ale po niezawinionej kolizji z drugiego sobotniego biegu eliminacyjnego dzisiaj trudno było przebić się wyżej. Tym bardziej że w drugim wyścigu ścigałem się w zupełnie nowych dla mnie warunkach, na mokrym torze, co było dla mnie pierwszym takim startem w tym roku, ale też bardzo cennym doświadczeniem”.

Jakub Wysocki: „To był dla nas bardzo pracowity i ekscytujący weekend. Antoni i Franciszek pokazali bardzo dobre tempo i sięgnęli po punkty, ale obaj mieli też w ten weekend trochę pecha. Antek miał szansę na pierwszą dziesiątkę, ale na tym torze nawet najmniejszy błąd jest bardzo kosztowny czasowo. Z kolei po uderzeniu przez rywala w drugim biegu eliminacyjnym Franek startował dziś z końca stawki, co bardzo utrudniło mu zadanie. Obaj mieli jednak dużo lepsze tempo niż sugerują to ostateczne wyniki, a to bardzo budujące przed kolejnymi wyścigami. Tym bardziej że za tydzień ścigamy się w Słomczynie”.

Już w następny weekend zawodnicy ekipy Motorsport Solutions wystartują w pierwszej rundzie serii Rok Cup Poland. W Słomczynie do Antoniego i Franciszka dołączy trzeci z Bal Brothers, Jan. Barwy zespołu z Radomia reprezentować będą także Antoni Lenart w klasie Junior Rok oraz Antoni Kalbarczyk w przejazdach pokazowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league